Pływanie - PŚ: Katarzyna Wasick z nowym rekordem Polski!
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 29.10.2022, 07:45

Świetnie podczas zawodów Pucharu Świata na krótkim basenie w Toronto wystąpiła reprezentacja Polski. Na 50 metrów stylem dowolnym najlepsza była Katarzyna Wasick, która przy okazji poprawiła rekord Polski.

Polka była już najlepsza w eliminacjach, które wygrała z czasem 23,75 s. Natomiast w finale Katarzyna Wasick jeszcze mocniej "dokręciła śrubę" i uzyskała wynik 23,27 s, co dało jej pewny triumf w całych zawodach oraz pozwoliło jej poprawić własny rekord Polski o 0,03 s. Drugie miejsce z blisko półsekundową stratą zajęła Margaret MacNeil, a podium uzupełniła Madison Wilson.

Bardzo dobrze w rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym spisał się Kacper Stokowski. 23-latek był najlepszy w eliminacjach, a w późniejszym finale z rezultatem 1:51,59 uplasował się na trzeciej lokacie. Dodatkowo Stokowski poprawił swój rekord życiowy na krótkim basenie. Lepsi od Polaka byli Shaine Casas (1:48,99) oraz Javier Acevedo (1:50,76).

W eliminacjach na 50 metrów stylem grzbietowym odpadła Alicja Tchórz, która zajęła 10. miejsce, a do awansu zabrakło jej zaledwie 0,02 s. Oprócz tego Tchórz wystąpiła także w eliminacjach na 100 metrów stylem zmiennym, lecz tutaj także nie zdołała uzyskać przepustki do finału. Polka miała czas 1:00,43 i do ósmej Anastasi Gorbenko straciła pół sekundy.