NHL: porażki Avalanche i Penguins

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 29.10.2022, 11:30

Najważniejszymi wydarzeniami we wczorajszych meczach NHL była kolejna wysoka porażka Pittsburgh Penguins, a także wygrana New Jersey Devils nad Colorado Avalanche.

Noc z NHL rozpoczęła się od starcia dwóch drużyn będących w skrajnie różnych sytuacjach. Pierwsi w tabeli konferencji zachodniej Vegas Golden Knights podejmowali ostatnich Anaheim Ducks. Zgodnie z oczekiwaniami goście nie byli równorzędnymi rywalami dla liderów zachodu. Golden Knights napoczęli rywali w pierwszej tercji, po której prowadzili 1:0, a wszystkie kolejne ciosy wyprowadzili w drugiej części gry. Przed startem ostatniej partii było już 4:0 i w zasadzie "było po meczu". Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Godzinę później na tafli pojawili się zawodnicy New York Islanders oraz Carolina Hurricanes. Mecz dobrze rozpoczął się dla skazywanych na porażkę zawodników z Nowego Jorku, którzy w pierwszej tercji objęli prowadzenie 1:0. W drugiej części Hurricanes prezentowali się już lepiej i trafili dwukrotnie do bramki rywali, ale Ci za każdym razem znajdywali sposób, aby odpowiedzieć. O wszystkim zadecydować musiała więc trzecia tercja, a w niej dwie bramki Brocka Nelsona zamknęły mecz. Hurricanes próbowali jeszcze wycofać bramkarza i spróbować zagrozić rywalom, ale ostatecznie sami stracili przy tym bramkę. New York Islanders zupełnie niespodziewanie pokonali więc Carolina Hurricanes 6:2 wygrywając drugie z rzędu spotkanie.

Swoich kibiców nie zawiedli natomiast Boston Bruins. Liderzy konferencji wschodniej na wyjeździe mierzyli się z Columbus Blue Jackets i można powiedzieć, że zamknęli oni sprawę w dwóch tercjach. Po pierwszych 20 minutach Bruins prowadzili 1:0, a po kolejnych już 4:0. W trzeciej tercji padł natomiast bezbramkowy remis.

Niespodziewanej porażki doznali też Colorado Avalanche. Mistrzowie NHL przegrali z New Jersey Devils 1:0 po bramce Jacka Hughesa w trzeciej tercji.

Kolejnej niespodziewanej i dotkliwej porażki doznali też Pittsburgh Penguins. Sidney Crosby i spółka nie sprostali Vancouver Canucks. Goście utrzymywali się w walce o wygraną do końca drugiej tercji. W ostatniej części gry Canucks wygrali jednak 3:0 i ostatecznie triumfowali 5:1. Była to trzecia z rzędu porażka Penguins.

W ostatnim wczorajszym spotkaniu zwycięstwo odnieśli Winnipeg Jets. Ich rywalami byli Arizona Coyotes, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna było dogrywka. Sama dodatkowa partia trwała zaledwie pół minuty. Bramkę na wagę wygranej zdobył Blake Wheeler.

Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Carolina Hurricanes - New York Islanders 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

New Jersey Devils - Colorado Avalanche 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins 5:1 (1:0, 1:1, 3:1)

Arizona Coyotes - Winnipeg Jets 2:3 (2:1, 0:0, 0:1, 0:1.d)