Plusliga: zwycięstwo Resovii w Radomiu
Biuro prasowe PlusLigi

• Dodał: Kamil Kiński
  • Data publikacji: 29.10.2022, 22:50

Asseco Resovia Rzeszów wygrała 3:0 z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom. Rzeszowianie byli lepsi od początku do końca w tym starciu i w pełni kontrolowali przebieg meczu. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Jakub Kochanowski.

Gospodarze z Radomia przystępowali do tego starcia po porażce z Treflem Gdańsk 3:0. Rzeszowianie jeszcze w tym roku nie zaznali porażki w Pluslidze i w ostatniej kolejce zwyciężyli oni 3:2 z PGE Skrą Bełchatów. W pierwszej szóstce zabrakło Brazylijczyka Mauricio, który słabiej spisywał się w ostatnich spotkaniach. Zastąpił go Bartosz Firszt

Zawodnicy z Radomia zdobyli pierwsze trzy punkty w spotkaniu, ale ich rywale dość szybko odrobili poniesione straty. Do stanu 9:9 obie ekipy praktycznie zdobywały punkty tylko przy serwisach swoich przeciwników. Pięć kolejnych punktów dla gości sprawiły, że objęli oni prowadzenie 14:9. Duża w tym zasługa Jana Kozamernika, który posyłał zagrywki odrzucające Radomian od siatki. Zespół z Rzeszowa dość łatwo kończył swoje akcje przy zagrywkach swoich rywali. Fabian Drzyzga w tej części partii mógł wykorzystywać wszystkich swoich kolegów w ataku, ponieważ Asseco Resovia bardzo dobrze przyjmowała. Dlatego w tym secie cały czas przewaga gości utrzymywała i prowadzili oni 20:16. Jednak kolejne dwie bardzo dobre zagrywki Bartosza Lemańskiego sprawiły, że Radomianie przegrywali już tylko 20:18. Od tego wyniku oba zespoły zdobywały punkty, dzięki dobrym atakom przy serwisach przeciwników, a Fabian Drzyzga przeważnie decydował wystawiać piłki do swoich środkowych. Ostatecznie Asseco Resovia wygrała pierwszego seta 25:21.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany i drużyny grały punkt za punkt do stanu 9:9. Następnie to Radomianie utrzymywali minimalną przewagę. Jednak goście powoli zaczynali uzyskiwać przewagę w drugim secie, dzięki bardzo dobrej grze Jakuba Buckiego. Pięć znakomitych serwisów Klemena Cebulj sprawiło, że Rzeszowianie prowadzili już 19:12. Gospodarze w tym momencie mieli ogromny problem, aby wyprowadzić jakikolwiek atak.  Drużyna z Podkarpacia cały czas utrzymywała przewagę sześciu punktów. Dwie znakomite zagrywki Bartosza Firszta spowodowały, że Radomianie zbliżyli się do swoich przeciwników na dystans czterech oczek. Asem serwisowym ten set zakończył Jakub Kochanowski i Asseco Resovia wygrała tą odsłonę 25:20.

Od początku trzeciego seta trener Jacek Nawrocki postanowił dać szansę Mauricio, który zmienił Firszta. Na początku gospodarze uzyskali przewagę dwóch punktów i objęli prowadzenie w tej części meczu 5:3. Kolejne nieskończone piłki w ataku przez Damiana Schulza i Piotra Łukasika sprawiły, że goście wyszli na prowadzenie 12:8. Przewaga czterech oczek była utrzymywana przez zespół z Rzeszowa, a Radomianie mieli sporo błędów w polu serwisowym w tej części seta. Dzięki efektownemu blokowi na Damianie Schulzu goście prowadzili już 18:13. Fabian Drzyzga grał bardzo swobodnie pozwalając sobie na granie do swoich środkowych nawet z czwartego metra. Radomianie nie potrafili kończyć swoich ataków i zostali kilkukrotnie zablokowani. Ostatecznie przegrali oni ostatniego seta 25:16

Resovia bardzo ławo pokonała zespół z Radomia w pełni kontrolując przebieg spotkania. Gospodarze na pewno mocno rozczarowali swoją postawą i tak naprawdę tylko na początku poszczególnych setów toczyli w miarę wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Fabian Drzyzga dobrze prowadził grę swojego zespołu, ponieważ goście bardzo dobrze przyjmowali w tym meczu zagrywki rywali. Asseco Resovia wygrała swój szósty mecz w lidze, a Radomianie kolejny raz przegrali we własnej hali. W następnej serii spotkań Asseco Resovia podejmie u siebie Zaksę Kędzierzyn Koźle, a Czarni Radom wybiorą się do Warszawy, aby zagrać z Projektem. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Jakub Kochanowski, który potwierdza swoją wysoką formę na początku sezonu klubowego.

Cerrad Enea Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 20:25, 16:25)

Cerrad Enea Czarni Radom: Woicki, Łukasik, Warda, Schulz, Firszt, Lemański, Masłowski oraz Gąsior, Nowak, Borges, Ostrowski, Rusin.

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Defalco, Kozamernik, Bucki, Cebulj, Kochanowski, Zatorski oraz Krulicki, Rossard, Potera.