La Liga: Lewandowski zapewnia zwycięstwo w doliczonym czasie gry
YT/Kanał Sportowy

• Data publikacji: 29.10.2022, 23:00

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Valencie CF 1:0 w rozegranym w ramach dwunastej kolejki meczu hiszpańskiej La Ligi. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Robert Lewandowski.

Spotkanie rozpoczęło się od dość wyraźnej przewagi gości, którą w trzynastej minucie udokumentować mógł Ansu Fati. Skrzydłowy otrzymał doskonałe podanie za linię obrony od Pedriego, ale próbując przelobować bramkarza, został przez niego zatrzymany. Następnie Katalończycy nie ustawali w swoich atakach, ale najpierw bramkę zdobytą przez Ousmane'a Dembele anulował spalony, a pod koniec pierwszej połowy uderzenie Roberta Lewandowskiego z główki jedynie odbiło się od słupka.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze, a już w 50. minucie świetną wrzutkę z prawej flanki wykorzystał Samuel Dias Lino, wyprowadzając Valencię na prowadzenie. Jak się jednak okazało, w całej sytuacji interweniował VAR, a na powtórkach wyraźnie było widać nierozważne zagranie ręką Marcosa Andre, co oznaczało rzut wolny dla rywali. W następnych minutach nie działo się zbyt wiele ciekawego, choć podopieczni Xaviego Hernandeza nie ustawali w swoich atakach. W 84. minucie przyjezdni mogli dopiąć swego, ale idealnej piłki od Lewandowskiego nie wykorzystał Ferran Torres, który mając przed sobą pustą bramkę, nie trafił w futbolówkę. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, upragnionego gola dla Barcelony zdobył Robert, wykorzystując dokładną wrzutkę od wprowadzonego po przerwie Raphinhy. Tym sposobem Duma Katalonii odniosła dziesiąte zwycięstwo w sezonie, a Lewandowski dopisał do swojego konta trzynastą bramkę.

Valencia CF — FC Barcelona 0:1 (0:0)

Bramka: — 90+3' Lewandowski

Valencia: Mamardashvili — Correira (80' Vazquez), Gabriel Paulista, Comert, Gaya — Foulquier, Guillamon, Almeida (72' Lato) — Kluivert (72' Castillejo), Cavani (18' Marcos Andre), Dias Lino

Barcelona: ter Stegen — Balde, Kounde (74' Pique), Garcia (42' Alonso), Alba — de Jong, Busquets (56' Gavi), Pedri — Dembele (56' Torres), Lewandowski, Fati (57' Raphinha)

Żółte kartki: 67' Lino, 84' Guillamon, 90+7' Castillejo, 90+7' Foulquier — 21' Garcia, 45' Alonso, 89' Gavi, 90+2' Pique, 90+8' Torres
Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea