Pływanie - PŚ: podium Stokowskiego, rekord świata Ledecky
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 30.10.2022, 08:40

Bardzo dobrze podczas drugiego dnia Pucharu Świata w pływaniu spisał się Kacper Stokowski. Na krótkim basenie w Toronto nasz reprezentant zajął drugie miejsce w zmaganiach na 50 metrów stylem grzbietowym. Wydarzeniem dnia był nowy rekord świata na 1500 metrów w wykonaniu Katie Ledecky.

Stokowski z dobrej strony na 50 metrów stylem grzbietowym pokazał się już w eliminacjach, które wygrał z czasem 23,30 s. W finale 23-latek jeszcze się poprawił, osiągając ostatecznie wynik 23,01 s, jednak nie starczyła to do wygranej. Lepszy od Kacpra Stokowskiego był Dylan Carter, który miał rezultat 22,94 s. Podium zawodów uzupełnił Justin Ress.

W zawodach na 50 metrów stylem motylkowym udział wzięła Katarzyna Wasick. Oczywiście tutaj Polka nie jest tak mocna jak w stylu dowolnym, ale ostatecznie i tak nieźle się spisała. Wasick z czasem 25,74 s zajęła szóste miejsce. Triumf odniosła Margaret MacNeil (24,75 s). W rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym kobiet miała wystartować Alicja Tchórz, ale Polka ostatecznie nie stanęła na starcie.

Wydarzeniem dnia był nowy rekord świata na 1500 metrów w wykonaniu Katie Ledecky, Amerykanka uzyskała rewelacyjny czas 15:08,24, poprawiając poprzedni rekord Sarah Wellbrock o blisko dziesięć sekund. Drugą zawodniczkę w zawodach Beatriz Dizotti Ledecky pokonała o ponad 40 sekund.