EBLK: zespół z Gorzowa nadal niepokonany, zwycięstwo z Polkowicami
Dawid Lis

• Data publikacji: 30.10.2022, 20:20

Za nami piąta kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. Najciekawiej zapowiadał się mecz w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie PolskaStrefaInwestycji Enea wygrała z BC Polkowice i pozostaje niepokonana.

Niewątpliwym hitem piątej kolejki było spotkanie pomiędzy PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski z BC Polkowice. Zespół gospodarzy rozpoczął sezon od trzech kolejnych zwycięstw, a ekipa gości przegrała raz z VBW Arką Gdynia, ale kilka dni temu w Eurolidze sensacyjnie rozgromiła Fenerbahce. Pierwsza kwarta należała do drużyny z Polkowic, która miała nawet dwucyfrową przewagę - 22:12. W drugiej odsłonie różnica wynosiła nawet 18 punktów - 40:22. PolskaStrefaInwestycji nieco zmniejszyła stratę i do przerwy przegrywała 34:45. Po zmianie stron z każdą kolejną minutą zespół gospodarzy z minuty na minutę grał coraz lepiej. Pod koniec trzeciej kwarty zanotował serię 10:0 i miał tylko trzy oczka straty. Na siedem minut przed końcem koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego wyszły na prowadzenie. BC Polkowice szybko odpowiedziało na 69:69. Od tego momentu obydwie ekipy się zatrzymały ze zdobywaniem punktów. Dopiero sześć minut później fatalną niemoc przełamała T. Senyurek, a zespół gości nie był już w stanie odpowiedzieć. Gorzowianki wygrały 72:69 i mają bilans 4-0.

Jedyną drużyną bez zwycięstwa pozostaje MKS Pruszków. Beniaminek w Bydgoszczy poniósł piątą porażkę, ale był najbliżej rywalek ze wszystkich dotychczasowych spotkań. Przegrał z KS Basket 25 Sp. z.o.o. 80:85. Liderkami zespołu z Bydgoszczy były Sparkle Taylor (31 punktów) i Stephanie Kostowicz (23 punkty i 20 zbiórek). Tym samym ekipa Piotra Kulpekszy po trzech porażkach sięgnęła po pierwszą wygraną. Zwycięstwa w tej kolejce odniosły także: 1KS Ślęza Wrocław, VBW Arka Gdynia i MB Zagłębie Sosnowiec.