ATP Wiedeń: Danił Miedwiediew z tytułem w stolicy Austrii
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 30.10.2022, 16:35

Danił Miedwiediew (4.ATP) pokonał w finale halowego turnieju rangi ATP 500 w Wiedniu, Denisa Szapowałowa (19.ATP) i wygrał swój 15 turniej w karierze.

26 - letni Miedwiediew grał dotychczas z 23 - letnim Kanadyjczykiem pięć razy. Trzy mecze wygrał Rosjanin, a dwa Szapowałow. Faworytem spotkania był najwyżej rozstawiony w turnieju zawodnik, ponieważ wygrał on ostatnie trzy bezpośrednie pojedynki bez straty nawet jednego seta.

Pierwszy set rozpoczął się od pewnie wygranego serwisu przez byłego lidera rankingu ATP. Miedwiediew miał również breaka w pierwszym gemie serwisowym Szapowałowa, ale go nie wykorzystał. Nieoczekiwanie, chwilę później sam stracił serwis, co dało młodszemu rywalowi prowadzenie 2:1.Kanadyjczyk świetnie serwował, ale również świetnie returnował. Dało mu to kolejne dwa wygrane gemy, w tym drugie przełamanie serwisu Miedwiediewa i powiększenie przewagi na 4:1. Chwilę później, były lider rankingu odrobił część strat, przełamał przeciwnika, przerwał serię wygrywanych gemów przez Kanadyjczyka i zmniejszył straty do 4:5. Jako ostatni w secie serwował Szapowałow. Był to dla niego nerwowy i trudny gem. Kanadyjczyk potrzebował aż trzech piłek setowych żeby zakończyć partię.

Drugi set rozpoczął się od pewnie wygrywanych gemów przez obu tenisistów. W drugim gemie serwisowym Miedwiediewa, Kanadyjczyk miał breaka, ale nie zdołał go wykorzystać. Chwilę później, sam został przełamany i to dało prowadzenie 3:1 wyżej notowanemu tenisiście. W kolejnym swoim gemie serwisowym, Danił obronił cztery breaki. Szapowałow odpowiedział gładko wygranym gemem i mieliśmy 4:2 dla Rosjanina. Końcówka seta to wzajemne przełamania. W ostatnim swoim gemie serwisowym, były lider rankingu ATP wykorzystał pierwszą piłkę setową i wyrównał stan meczu.

W trzecim secie dużo bardziej utytułowany Miedwiediew szybko wyszedł na prowadzenie 5:1. Pewnie wygrywał swoje serwisy i dwukrotnie, ze stratą zaledwie jednego punktu przełamał tenisistę z Kanady. W siódmym gemie przy swoim serwisie, Szapowałow znalazł się w sporych kłopotach. Rosjanin wywalczył sobie trzy piłki meczowe, ale był na tyle nieskuteczny, że żadnej z nich nie wykorzystał. W następnym gemie, przy swoim serwisie Rosjanin wypracował sobie kolejne piłki meczowe. Kanadyjczyk kolejne trzy z nich obronił, ale przy czwartej, a siódmej w ogóle musiał skapitulować.

Danił Miedwiediew [1] – Denis Szapowałow (CAN) 4:6 6:3 6:2