YOG 2018 - pływanie: Majerski tylko na "szóstkę". Hallmann bez finału

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 10.10.2018, 00:44

Jakub Majerski był jedynym finalistą sesji wieczornej III dnia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Polak popłynął na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i zajął 6. miejsce. Do finału nie awansowała Weronika Hallmann.

Jedynym finałem z reprezentantem Polski, jaki oglądaliśmy dziś wieczór były zmagania na 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn. Na tym dystansie startował Jakub Majerski, ale od początku mieliśmy świadomość, że faworyci są w tym wyścigu inni. Głównym był oczywiście Kristof Milak z Węgier, ale niespodziewanie przegrał, wyprzedzony przez Andreia Minakova z Rosji. Zwycięzca uzyskał 51,12, srebrny medalista 51,50, a na trzeciej lokacie uplasował się Federico Burdisso – 52,42. Polak płynął ambitnie i blisko medalowych pozycji, ale ostatecznie z czasem 52,95 zajął 6. pozycję.

Bardzo niewiele brakło do awansu do finału Weronice Hallmann. Nasza reprezentantka na 100 metrów stylem klasycznym popłynęła w czasie 1:10,06. Do awansu do półfinału zabrakło Polce 0,32 sekundy, mimo, że i tak popłynęła ponad 0,3 sekundy szybciej, niż rano. Dzięki temu wiemy już, że jutro wieczorem w decydujących o medalach wyścigach reprezentantów Polski nie zobaczymy.