PKO Ekstraklasa: Raków wyjeżdża z Poznania z kompletem punktów

• Data publikacji: 30.10.2022, 20:00

Raków Częstochowa pokonał Lecha Poznań 2:1 w hitowym spotkaniu piętnastej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Trzy punkty wicemistrzom Polski zapewnił Fabian Piasecki, który zwycięską bramkę zdobył w 93. minucie meczu.

Spotkanie od samego początku znajdowało się pod całkowitą kontrolą drużyny Marka Papszuna. Planem poznaniaków na ten mecz było oddanie piłki przeciwnikom oraz liczenie na znalezienie swojej szansy w jednym z kontrataków. W związku z tym Raków tworzył sobie mnóstwo okazji podbramkowych, szczególnie po wrzutkach z prawej strony, których nie wykorzystywał Gutkovskis. Z kolei Lechici w całej pierwszej połowie mieli jedną okazję, kiedy to po dograniu od Szymczaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Ishak. Szwedzki kapitan niespodziewanie przegrał ten pojedynek, a po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron przyjezdni nie ustawali w swoich atakach, które już w 49. minucie przyniosły bramkę — po fatalnej stracie Szymczaka częstochowianie ruszyli z kontrą, a doskonałe podanie Nowaka wykorzystał Patryk Kun, zapewniając wicemistrzom Polski prowadzenie 1:0. Na odpowiedź Kolejorza nie trzeba było długo czekać, a w 68. minucie kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Michał Skóraś, pokonując Kovacevica i wyrównując stan meczu. Dla Bośniaka była to pierwsza stracona bramka od 737 minut. Ta sytuacja tylko rozdrażniła gości, którzy ruszyli do zmasowanych ataków. Najpierw w poprzeczkę strzelił Kun, a niedługo później piłkę w siatce umieścił Tudor, ale po analizie VAR bramkę anulowano przez zagranie ręką Piaseckiego. Mimo tego Raków walczył do ostatnich sekund, by w trzeciej doliczonej minucie zdobyć bramkę na zwycięstwo autorstwa Piaseckiego, który odkupił swoje winy. Ostatecznie Raków Częstochowa pokonał Lecha Poznań 2:1 i umocnił się na fotelu lidera ligowej tabeli.

Lech Poznań — Raków Częstochowa 1:2 (0:0)

Bramki: 67' Skóraś — 49' Kun, 90+3' Piasecki

Lech: Bednarek — Satka, Dagerstal (90+1' Kvekveskiri), Milic, Czerwiński (69' Velde) — Murawski, Karlstrom — Szymczak, Sousa (69' Marchwiński), Skóraś — Ishak (90+1' Sobiech)

Raków: Kovacević — Tudor, Arsenić, Svarnas — Sorescu (81' Sorescu), Papanikolaou (68' Berggren), Kochergin (81' Lederman), Kun — Nowak (64' Wdowiak), Lopez — Gutkovskis (64' Piasecki)

Żółte kartki: 8' Satka, 59' Szymczak, 85' Ishak, 89' Skóraś, 90+3' Marchwiński, 90+7' Sobiech — 73' Tudor, 89' Wdowiak, 90+5' Arsenić, 90+8' Kovacević

Sędzia: Paweł Raczkowski