Worlds '22: DRX wyeliminowali Gen.G i zagrają w finale!
Colin Young-Wolff/Riot Games

• Data publikacji: 31.10.2022, 01:44

DRX zaskoczyli cały świat, pokonując Gen.G 3:1 w półfinale mistrzostw świata w League of Legends 2022! Czwarta siła LCK pokonała mistrzów Korei po doskonałej grze całego zespołu i w walce o Puchar Przywoływaczy zmierzy się z Fakerem oraz T1.

Lehends Tahm Kench 0/1/9 0/3/0 Soraka BeryL

Rozgrywka rozpoczęła się od doskonałego roamu Camille na dolną aleję, gdzie ta zdobyła pierwszą krew, pokonując w dziewiątej minucie Tahm Kencha. Następnie zespoły wymieniły się obiektami neutralnymi z mapy — GEN wzięli Rift Heralda, a DRX zgarnęli oceanicznego smoka. Czternasta minuta to natomiast doskonała odpowiedź Fiory, która na dolnej alei wykonała solo-killa na Miss Fortune, a w tym samym czasie Gen.G zniszczyli pierwszą wieżę na topie, uzyskując 1,500 sztuk złota przewagi. Minutę później DRX zdobyli drugiego drake'a, ale walka została wygrana przez mistrzów LCK dwóch za zero, dzięki czemu różnica w złocie wzrosła do 2,500.

Przez następne minuty Generation Gaming skutecznie powiększali swoją przewagę do pięciu tysięcy, niszcząc kolejne turrety przeciwników. DRX zdołali co prawda wyłapać Fiorę na dolnej alei, ale i tak musieli oddać podniebnego smoka. Dwudziesta siódma minuta to natomiast doskonały teamfight Gen.G na górnej rzece, gdzie drużyna wygrała dwóch za zero, zapewniając sobie Nashora oraz drugiego drake'a, powiększając przewagę do 7,000. Trzy minuty później było już po wszystkim, a GEN zmiażdżyli DRX 12:2.

BeryL Lux 1/1/7 0/2/2 Karma Lehends

Mecz rozpoczął się od nieudanego ganku Pyosika na dolną aleję już w czwartej minucie, który zakończył się pierwszą krwią dla Rulera. W następnych minutach zespoły wymieniły się obiektami neutralnymi z Summoner's Rift — DRX wzięli Rift Heralda, a GEN zgarnęli górskiego smoka. W kolejnych akcjach DRX wykorzystali Shelly do zrównania z ziemią wieży na midzie, wyrównując w ten sposób stan złota. Następnie Gen.G wypracowali 1,500 sztuk złota przewagi dzięki lepszej farmie, ale oceaniczny drake trafił na konto czwartej siły LCK.

W 22. minucie otrzymaliśmy teamfight na dolnej rzece, w którym nie mieliśmy żadnych zabójstw, a piekielny smok trafił na konto DRX. Zaraz potem drużyny spotkały się na midzie i tym razem Generation Gaming przegrali zero za dwóch, przez co ich przewaga stopniała z 3,000 do 1,500 sztuk złota. Z kolei w 27. minucie DRX bez problemu wzięli trzeciego drake'a, wykorzystując fatalne spóźnienie rywali. Pięć minut później kosmiczne zagranie ze strony Zeki zapewniło ekipie dwa zabójstwa, piekielną duszę oraz Barona, na co przeciwnicy odpowiedzieli inhibitorem na dolnej alei. Decydująca walka miała miejsce w 39. minucie wokół Starszego Smoka, a genialny ult Kindred zapewnił wzmocnienie dla DRX, którzy następnie wyrównali stan serii w 40. minucie.

Lehends Karma 1/4/3 0/2/15 Renata Glasc BeryL

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego ganku Pyosika na topa już w czwartej minucie, który przyniósł pierwszą krew na konto Kingena. Minutę później sytuacja się powtórzyła, a tym razem Viego zadał decydujący cios, powiększając przewagę zespołu do 500 sztuk złota. Siódma minuta to natomiast walka na dolnej rzece i choć górski smok trafił do GEN, to DRX wykonali dwa zabójstwa, powiększając różnicę w złocie do dwóch tysięcy. W odpowiedzi mistrzowie LCK zgarnęli Rift Heralda dwie minuty później, zabijając przy okazji Ornna, ale hextechowy drake trafił do DRX.

W 14. minucie DRX zmiażdżyli rywali na dolnej alei trzech za jednego, budując w ten sposób aż 3,000 sztuk złota przewagi. Następnie czwarta siła Korei wzięła drugiego smoka i zdobyła kolejne kille, prowadząc już 11:4 w 20. minucie. Cztery minuty później Generation Gaming wyłapali na midzie Defta, ale powstały później teamfight to "one-man show" Zeki, który wykonał potrójne zabójstwo, zapewniając DRX wygraną czterech za zero. Zaraz potem zespół zgarnął Barona oraz trzeciego drake'a, powiększając różnicę w złocie do siedmiu tysięcy. Decydująca walka miała natomiast miejsce w 30. minucie, a kolejne kosmiczne zagrania Akali zapewniły DRX wygraną i prowadzenie 2-1!

Lehends Nautilus 0/5/4 1/2/14 Braum BeryL

Czwarta mapa rozpoczęła się od wielu walk na różnych frontach, które jednak nie przyniosły żadnego killa w pierwszych ośmiu minutach. Dopiero w dziewiątej minucie rozgrywki doczekaliśmy się teamfightu, w którym oba zespoły wykonały po dwa zabójstwa, a także wymieniły się neutralnymi obiektami — Rift Herald dla GEN, a podniebny smok dla DRX. Pięć minut później czwarta drużyna LCK znalazła killa przeciwko Nautilusowi, który następnie zapewnił im drugiego drake'a, tym razem górskiego. W piętnastej minucie DRX przeprowadzili skuteczną akcję na midzie, gdzie zabili Ryze'a, ale w tym samym czasie Renekton zrównał z ziemią pierwszą wieżę na topie, wyrównując stan złota.

W osiemnastej minucie DRX zgarnęli Rift Heralda, ale chwilę później przegrali walkę na dolnej rzece jeden za dwóch, oddając oceanicznego smoka przeciwnikom. Zaraz potem mistrzowie Korei dorzucili dwa następne zabójstwa, wychodząc na prowadzenie 6:5 oraz uzyskując 1,500 sztuk złota przewagi i zdobywając drugiego drake'a. Dwudziesta siódma minuta to jednak genialne zagranie Pyosika oraz BeryLa, którzy najpierw wyłapali Peanuta, a chwilę później również Dorana, zapewniając swojej drużynie Nashora oraz oceanicznego smoka. Wraz ze wzmocnieniem czwarta siła Korei zniszczyła kilka wież, wypracowując dwa tysiące sztuk złota przewagi.

35. minuta to kluczowy teamfight na dolnej rzece, w którym Kindred wygrała walkę na smite'y, zapewniając swojej ekipie oceaniczną duszę. Następnie DRX wygrali wymianę czterech za dwóch, zgarniając również Barona oraz uzyskując 5,000 sztuk złota przewagi. Wraz ze wzmocnieniem zespół wszedł do bazy Gen.G i zakończył mecz w 38. minucie, zapewniając sobie awans do finału.