Liga Mistrzów: wyniki wtorkowych spotkań 6. kolejki. Barca wygrywa na pożegnanie

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 01.11.2022, 23:19

We wtorek do rywalizacji w 6. kolejce Ligi Mistrzów przystąpiły zespoły z grup A, B, C i D.

Grała Barcelona i Napoli, ale brakowało Polaków. Robert Lewandowski odpoczywał, zaś Piotr Zieliński wszedł na murawę w starciu z Liverpoolem w samej końcówce.

Barcelona grała na wyjeździe z Viktorią Pilzno. Obie drużyny grały w zasadzie o pietruszkę, bo było pewne, że Duma Katalonii zagra tylko w fazie pucharowej ligi Europy, zaś Viktoria z europejskimi rozgrywkami się żegna. Polski napastnik nie grał, ale już do przerwy Barca prowadziła 2:0.

W 6. minucie trafił po strzale Fatiegoo i błędzie bramkarza Marcos Alonso. W 44. minucie bramkę na 2:0 po uderzeniu zza pola karnego zdobył Torres. Viktoria straty zmniejszyła w 52. minucie. Z karnego na 1:2 trafił Chorý, lecz już w 54. minucie na 3:1 strzelił uderzający z pola karnego Torres.

Kolejnego gola dla grającej u siebie Viktorii zdobył Chorý, który w 62. minucie trafił głową po dograniu z lewej strony. Po upływie 13 minut Barcelona znów prowadziła dwoma bramkami. Tym razem sytuację sam na sam wykorzystał Torre.

W drugim meczu tej grupy Bayern pokonał Inter 2:0. W 32. minucie trafił po rożnym Pavard, zaś w 72. minucie gola po uderzeniu zza szesnastki zdobył Choupo-Moting.

Napoli z Liverpoolem przegrało 0:2, ale 1. miejsca w grupie A nie straciło W 85. minucie dogranie z rzutu rożnego na gola zamienił Salah, zaś w doliczonym czasie na 2:0 trafił po kolejnym rożnym uderzający z bliskiej odległości Núñez.

FC Porto - Atletico Madryt 2:1
Bramki: 5' Taremí, 24' Eustáquio – 90+5' Marcano (GS)

Bayer 04 Leverkusen - Club Brugge KV 0:0

Awans: Porto i Club Brugge

Grupa C

Viktoria Pilzno - FC Barcelona 2:4
Bramki: 52' Chorý (K), 63' Chorý – 6' Alonso, 44' F. Torres, 54' F. Torres, 75' Torre

Bayern Monachium - Inter Mediolan 2:0
Bramki: 32' Pavard, 72' Choupo-Moting

Awans: Bayern i Inter