Euroliga Kobiet: drugie zwycięstwo BC Polkowice
Dawid Lis

• Data publikacji: 02.11.2022, 19:08

Koszykarki BC Polkowice odniosły drugie zwycięstwo w Eurolidze. Mistrzynie Polski wygrały na wyjeździe z Olympiakosem SFP 83:70.

W pierwszej kolejce zespół z Polkowic sensacyjnie wygrał z Fenerbahce, czyli finalistkami poprzedniej edycji. W międzyczasie przegrał w Energa Basket Lidze Kobiet z PolskąStrefąInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski, ale dzisiaj pokazał, że znacznie lepiej radzi sobie w europejskich rozgrywkach. Pierwsza kwarta meczu w Pireusie nie napawała optymizem, gdyż od wyniku 12:12 Olympiakos zanotował serię 10:0. Na przełomie pierwszej i drugiej odsłony polski zespół odpowiedział sześcioma kolejnymi punktami. Jeszcze półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy ekipa z Polkowic przegrywała 30:35, ale potem rzuciła siedem oczek z rzędu i schodziła na przerwę, prowadząc.

Niezwykle ważna okazała się seria punktowa koszykarek z Polkowic w trzeciej kwarty. Od wyniku 40:41 mistrzynie Polski rzuciły dwanaście punktów z rzędu. Trzecią część spotkania zakończyła na prowadzeniu 64:48. W czwartej kwarcie wystarczyło jedynie utrzymać bezpieczną przewagę, co polkowiczanki bez większej problemów uczyniły. Ostatecznie triumfowały 83:70, odnosząc drugie zwycięstwo na euroligowych parkietach. Liderką BC Polkowice była Artemis Spanou, która zdobyła 27 punktów i miała 11 zbiórek.

Olympiakos SFP - BC Polkowice 70:83 (22:14, 13:23, 13:27, 22:19)