Liga Mistrzów: Juve przegrywa z PSG, ale zostaje w europejskich pucharach. Benfica wygrywa grupę H

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 02.11.2022, 23:00

Na zakończenie rywalizacji w grupie H Ligi Mistrzów 2022/2023 Juventus rywalizował u siebie z PSG, które wygrało 2:1. Zespół z Turynu przy porażce Maccabi zdołał utrzymać się w europejskich pucharach, zaś 1. miejsce w tej grupie zdobyła Benfica.

Juventus przed środowym pojedynkiem wiedział, że nie utrzyma się w Lidze Mistrzów, ale wciąż walczył o grę w fazie pucharowej Ligi Europy. Wysoka porażka z PSG przy niskiej porażce lub zdobycie punktów przez Maccabi Hajfa w meczu z pewną awansu Benficą powodowałoby, że to klub z Hajfy zagra w Lidze Europy.

Ciekawie zapowiadała się też walka o 1. miejsce w tej grupie. Przed środowym starciem PSG, jak i Benfica miały po 11 pkt, ale lepszy bilans bramek miało PSG.

Do przerwy w obu spotkaniach był remis 1:1. W Turynie Juventus rozpoczął mocno. Kilka piłek na pole karne otrzymywał Milik, ale to PSG objęło prowadzenie. W 13. minucie po uderzeniu zza szesnastki, a wcześniej przejęciu piłki przez PSG w środku pola bramkę dla gości zdobył Mbappé. Gospodarze wyrównali w 39. minucie. Podaniem zza pola karnego obsłużonym został na polu bramkowym Cuadrado. Ten dograł wzdłuż bramki, zaś z bliskiej odległości trafił do siatki Bonucci.

W Hajfie strzelanie rozpoczęła Benfica. W 20. minucie na 1:0 trafił uderzający głową ze środka pola karnego - Ramos. Do wyrównania doszło w 26. minucie. Bramkę po uderzeniu z karnego zdobył Chery.

PSG na kolejne prowadzenie w tym meczu wyszło w 69. minucie. Po kontrze i prostopadłym podaniu w pole karne na 2:1 trafił Nuno Mendes, który ustalił wynik spotkania.

Zdecydowanie więcej goli strzeliła w drugiej połowie Benfica, ale nie zdołała przeskoczyć PSG w tabeli grupy H. W 59. minucie na 2:1 trafił głową Musa. Gol na 3:1 padł po rzucie wolnym. W 69. minucie bezpośrednio na bramkę uderzył skutecznie Grimaldo, zaś 4 minuty później na 4:1 sytuację sam na sam wykorzystał Rafa Silva. Kolejną bramkę Benfica zdobyła w 88. minucie. Po płaskim podaniu w pole karne bramkę dla gości zdobył z bliskiej odległości Araújo, zaś w doliczonym czasie gry na 6:1 trafił uderzający z dystansu Joao Mario. Ten gol oznaczał, że to Benfica zwycięży w grupie H z dorobkiem 14 pkt, ale większą ilością bramek strzelonych w meczach wyjazdowych.

Liga Mistrzów - 6. kolejka
Juventus - PSG 1:2
Bramki:
39' Bonucci - 13' Mbappe, 69' Nuno Mendes

Maccabi Hajfa - Benfica Lizbona 1:6
Bramki: 26' Chery (K) – 20' G. Ramos, 59' Musa, 69' Grimaldo, 73' Rafa Silva, 88' H. Araújo, 90+2' Mário