EL. ME U17: Polki z pewnym awansem do kolejnej rundy

• Data publikacji: 10.10.2018, 15:55

Podopieczne Niny Pantalon wygraną ze Szkocją zakończyły turniej pierwszej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy w kategorii wiekowej U17. Biało - czerwone zakończyły tę fazę rozgrywek z kompletem zwycięstw i awansowały do Elite Round.

Rozgrywany w Polsce turniej nasze piłkarki rozpoczęły od meczu ze Słowacją. Po bramce zdobytej przez Paulinę Tomasiak w 20. minucie Polkom grało się łatwiej. Po przerwie kolejne trafienia dla naszej reprezentacji dołożyły Wiktoria Kiszkis i ponownie Tomasiak (z rzutu karnego). Wydawało się, że biało - czerwone mają to spotkanie pod kontrolą, ale Słowaczki wzięły się za odrabianie strat. Najpierw w 69. minucie polską bramkarkę pokonała Moravkova, a już w samej końcówce drugi cios zadała Mazuchova. W ostatnich sekundach gry można było drżeć o to, czy podopieczne Niny Pantalon dowiozą wynik do końca meczu, ale ostatecznie ta sztuka im się udała.

Znacznie mniej nerwów zafundowały nam Polki w kolejnym spotkaniu z Litwą. Już w pierwszej połowie za sprawą Adriany Achcińskiej i Wiktorii Zieniewicz prowadziły 2:0. Na początku drugiej części meczu trzecie trafienie dołożyła Kinga Kozak. Po raz drugi w szeregi naszej drużyny wkradło się jednak rozprężenie i przeciwniczki zdołały strzelić gola. Na 3:1 trafiła Judita Sabatauskaite. Biało - czerwone w końcówce odpowiedziały bramką Achcińskiej, tym samym zapewniając sobie awans do rundy Elite Round.

Podobnie jak starsze koleżanki z kadry U19, podopieczne Niny Pantalon zagrały ostatni mecz o prestiż. Szkocja była Polkom znakomicie znana, bowiem we wrześniu nasze piłkarki mierzyły się dwukrotnie z tym zespołem w meczach towarzyskich. Dwukrotnie też padł remis 1:1. Tym razem było jednak inaczej. Szybko, bo już w 1. minucie, strzelona bramka przez Natalię Padillę ustawiła przebieg tego spotkania. Polki w 79. minucie zdołały podwyższyć prowadzenie za sprawą Klaudii Homy. W końcówce nasze reprezentantki dobiły rywalki, bowiem trzecią bramkę strzeliła Kinga Kozak. Taki wynik oznaczał, że biało - czerwone zakończyły turniej z kompletem zwycięstw.

Wyniki meczów Polek:

Słowacja - Polska 2:3 (0:1)

69' Moravkova, 90+3' Mazuchova - 20', 58' (k.) Tomasiak, 55' Kiszkis

Polska - Litwa 4:1 (2:0)

21' Zieniewicz, 22', 90+2' Achcińska, 48' Kozak - 87' Sabatauskaite

Polska - Szkocja 3:0 (1:0)

1' Padiila, 79' Homa, 90+1' Kozak