Liga Konferencji Europy: Lech Poznań – Villarreal [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 03.11.2022, 20:00

Lech Poznań stoi dziś przed szansą wywalczenia pierwszego od dwunastu lat awansu do fazy pucharowej europejskiego pucharu. W pamiętnym sezonie 2010/2011 Kolejorz rywalizował w grupie Ligi Europy z Manchesterem City, Juventusem i Salzburgiem. Teraz zadanie wydaje się być tylko odrobinę prostsze. Mistrzowie Polski, aby awansować do 1/16 finału, muszą pokonać Villarreal, czyli półfinalistę poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. W przypadku remisu lub porażki będą natomiast potrzebowali korzystnego wyniku spotkania Hapoelu Beer Sheva z Austrią Wiedeń. Czy podopiecznym Johna van den Broma uda się sprawić niespodziankę i zapewnić sobie występ wiosną w Lidze Konferencji? Zapraszamy na relację live kilka minut przed godziną 21.00.

LECH POZNAŃ – VILLARREAL 3:0 (1:0)

Relacja na żywo

Dziękuję za wspólnie spędzony wieczór i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu!

A potencjalni rywale Kolejorza to: Bodo/Glimt, AEK Larnaka, Ludogorets, Braga, Sheriff Tyraspol, Lazio, Qarabag oraz Trabzonspor

Po raz pierwszy od sezonu 2016/2017 i gry Legii w Lidze Mistrzów, a następnie fazie pucharowej Ligi Europy, będziemy mieli polski klub w pucharach w rundzie wiosennej. Lech w 1/16 finału LKE zagra z jednym z zespołów, które znajdą się na trzecim miejscu w grupie Ligi Europy.

Lech – Villarreal (3:0) 90+3’ Koniec! Lech Poznań zagra na wiosnę w Lidze Konferencji!

Lech – Villarreal (3:0) 90+3’ Uderzał z okolic jedenastego metra Danjuma, ale pewnie interweniuje Bednarek. Warto zaznaczyć, że był to dopiero drugi celny strzał Villarrealu w tym meczu.

Lech – Villarreal (3:0) 90+1’ Trzy minuty doliczone przez arbitra. Święto w Poznaniu trwa!

Lech – Villarreal (3:0) 90’ Ciekawy strzał z woleja Szymczaka minimalnie minął prawy słupek bramki Reiny.

Lech – Villarreal (3:0) 89’ Faulowany w narożniku pola karnego Czerwiński. Będzie miał Lech szansę na zdobycie czwartej bramki. Tymczasem piłkarze Villarrealu przelewają swoją frustrację na arbitrów.

Zrobił wszystko co mógł Hapoel Beer Sheva – prowadzi z Austrią Wiedeń już 4:0, ale Lech Poznań sprawił dzisiaj, że wspominanie o tym wyniku to tylko dziennikarski obowiązek.

Lech – Villarreal (3:0) 85’ Ależ pięknie to wygląda! Jeszcze pół roku temu Villarreal wyrzucił z Ligi Mistrzów Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie. Dziś natomiast jest absolutnie bezradny w starciu z Lechem Poznań i na pięć minut przed końcem myśli już tylko o uniknięciu jeszcze większej kompromitacji. Wyjątkowy jest to wieczór dla polskiej drużyny w Europie!

Lech – Villarreal (3:0) 82’ Zrezygnowani są już Hiszpanie, a Lech nie chce zatrzymywać się na trzech strzelonych bramkach!

Lech Poznań niemal gwarantuje sobie już grę na wiosnę w Lidze Konferencji, a Michał Skóraś dwoma bramkami strzelonymi Villarrealowi wysalał Czesławowi Michniewiczowi jasny sygnał w kontekście ewentualnego wyjazdu na mundial!

Lech – Villarreal (3:0) 78’ MICHAŁ SKÓRAAAŚ PO RAZ DRUGI!!! Szymczak podał głową do Ishaka w środkowej strefie boiska, który popędził w pole karne rywali i wyłożył piłkę Skórasiowi. Młody pomocnik Lecha z wielkim spokojem wpakował futbolówkę do bramki Reiny!

Lech – Villarreal (2:0) 77’ Tymczasem w zespole Villarrealu na boisku stopniowo pojawiają się zawodnicy podstawowego składu. Lech nie wygląda jednak dzisiaj na drużynę, której mogłoby to w końcówce zagrozić.

Lech – Villarreal (2:0) 74’ Niesamowity charakter pokazał norweski pomocnik Lecha. Mimo problemów z kolanem zaliczył jeszcze jeden odbiór i popędził z kontrą. Oby tylko nie przypłacił tego poważniejszym urazem.

Lech – Villarreal (2:0) 71’ Niestety jakiejś kontuzji doznał strzelec pierwszej bramki dla Lecha – Velde i konieczna będzie zmiana. Ewentualna strata tego zawodnika mogłaby być dla Kolejorza sporym problemem w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy przed mundialową przerwą.

Lech – Villarreal (2:0) 68’ Dużo stałych fragmentów gry ma w ostatnich minutach Villarreal, ale zupełnie nie przekłada się to na okazje do zdobycia gola.

Strzela na 3:0 Hapoel, ale ten wynik już nas dzisiaj absolutnie nie powinien interesować.

Lech – Villarreal (2:0) 66’ Strzelał Morales z narożnika pola karnego, ale bardzo niecelnie.

Lech – Villarreal (2:0) 65’ Tym razem bezpośrednio wrzucali Hiszpanie z rzutu rożnego, ale również to nie przyniosło zagrożenia bramki Lecha.

Lech – Villarreal (2:0) 63’ Kolejny krótko rozegrany przez Villarreal rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Bednarka.

Lech – Villarreal (2:0) 60’ Lekko uśpiła druga bramka Kolejorza. Coraz głębiej spychają poznaniaków do defensywy rywale, ale póki co nie są w stanie stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola.

Lech – Villarreal (2:0) 58’ Siatkę założył Mojica Pereirze i został dosyć ostro powstrzymany przez obrońcę Lecha. Ma szczęście defensor Kolejorza, że nie obejrzał za to zagranie żółtej kartki.

Lech – Villarreal (2:0) 55’ Villareal szuka w ataku pozycyjnym gola kontaktowego, ale to tylko woda na młyn dla czekającego na kolejne okazje do kontry Kolejorza.

Lech – Villarreal (2:0) 51’ Kolejna zabójcza kontra Kolejorza! Znakomitym podaniem rozpoczął ją Filip Marchwiński. Chwilę później Ishak dograł w pole karne do Velde, który wyłożył piłkę na pustą bramkę Skórasiowi. Lech jest już bardzo blisko 1/16 finału!

Lech – Villarreal (2:0) 51’ MICHAŁ SKÓRAAAAAŚ!!! 2:0 dla Lecha!

Lech – Villarreal (1:0) 49’ Szukał kąśliwej wrzutki do Moralesa Pino, ale doskonale przeczytał to Rebocho i zagrożenie zostało zażegnane.

Lech – Villarreal (1:0) 47’ Powtarza się schemat z pierwszej połowy: Lech odbiera piłkę w środku pola i pojawia się miejsce na połowie Villarrealu, ale źle przyjął sobie tym razem piłkę Ishak.

Lech – Villarreal (1:0) 46’ Zaczynamy drugą połowę!

Dużo gorzej wygląda sytuacja w grugim interesującym nas meczu. Hapoel prowadzi 2:0 z Austrią Wiedeń, ale pamiętajmy, że przy obecnym wyniku z Poznania wygrana Izraelczyków nie ma najmniejszego znaczenia.

Bardzo dobrze zagrał Lech w pierwszej części meczu. Poznaniacy umiejętnie wykorzystują wysokie ustawienie obrony Villarrealu i odnajdują wolne przestrzenie na połowie rywali. Muszą jednak uważać na proste straty w środku pola, ponieważ to po nich Hiszpanie stworzyli sobie najgroźniejsze okazje pod bramką Bednarka.

Lech – Villarreal (1:0) 45+1’ Koniec pierwszej połowy! Lech prowadzi z Villarrealem 1:0 i na ten moment jest wiosną w fazie pucharowej Ligi Konferencji!

Lech – Villarreal (1:0) 45+1’ Miał jeszcze Lech szansę na kontrę na koniec pierwszej połowy. Brutalnie zatrzymał jednak Skórasia De La Fuente. Wydaje się, że powinien za to zagranie otrzymać żółtą kartkę, ale sędzia był innego zdania.

Lech – Villarreal (1:0) 45’ Minuta doliczona została do pierwszej części meczu.

Lech – Villarreal (1:0) 43’ Świetna interwencja Bednarka po akcji prawym skrzydłem Villarrealu. Za dużo przestrzeni miał tam Pino.

Lech – Villarreal (1:0) 40’ Nieco spokojniej zrobiło się w ostatnich minutach przy Bułgarskiej. Lech utrzymuje się dłużej przy piłce, ale nie przekłada się to na sytuacje pod bramką Reiny.

Niestety, złe informacje napływają do nas z Izraela. Już 2:0 prowadzi Hapoel Beer Sheva z Austrią Wiedeń. Taki wynik oznacza, że Lech musi myśleć o zwycięstwie z Villarrealem, ponieważ realne staje się, że ich rywale w walce o awans wygrają dzisiaj różnicą czterech bramek.

Lech – Villarreal (1:0) 35’ Marchwiński podaje na skrzydło do Rebocho, który starał się znaleźć Ishaka w polu karnym. Wrzutkę przejął wprawdzie Reina, ale takie próby skontrowania rywali i ilość miejsca, które mają poznaniacy na połowie Villarrealu mogą napawać optymizmem.

Lech – Villarreal (1:0) 33’ Prosta strata Lecha w środku pola, ale na szczęście Villarrealowi bardzo brakuje dzisiaj ostatniego podania.

Lech – Villarreal (1:0) 31’ Nie zmienia nam się obraz gry po golu dla Lecha. Nadal na boisku jest sporo wolnych przestrzeni, które oba zespoły starają się wykorzystać pod bramką rywali.

Lech – Villarreal (1:0) 27’ Fantastyczna kontra Kolejorza! Po doskonałej wrzutce głową strzelał Marchwiński. Jego strzał zdołał jeszcze wybić z linii bramkowej Mandi, ale dobitka Velde znalazła już drogę do siatki. Lech bardzo przybliża się do gry na wiosnę w europejskich pucharach!

Lech – Villarreal (1:0) 27’ GOOOOL DLA LECHA

Lech – Villarreal (0:0) 24’ Niecelne podanie Rebocho dało rywalom szansę na kontrę, ale skuteczną interwencją Lecha uratował Murawski, który chwilę później był faulowany i możemy nieco uspokoić grę.

0:0 po dwudziestu minutach jest także w bardzo interesującym nas meczu Hapoelu z Austrią Wiedeń. Taki wynik promuje Lecha niezależnie od rezultatu spotkania w Poznaniu.

Lech – Villarreal (0:0) 20’ Uwolnił się na lewym skrzydle Skóraś i dośrodkował do Ishaka, który jednak źle przyjął sobie piłkę i pewnie przejął ją Reina.

Lech – Villarreal (0:0) 18’ Zrobił nam się bardzo otwarty mecz. Oba zespoły mają spore problemy w defensywie i wyprowadzaniu piłki, przez co raz za razem robi się niebezpiecznie pod oboma bramkami. Na razie jednak zdecydowanie groźniejszy jest Villarreal.

Lech – Villarreal (0:0) 15’ Ależ szczęście miał teraz Lech! Z kilku metrów fatalnie przestrzelił niepilnowany Morales…

Lech – Villarreal (0:0) 14’ Pierwszy strzał celny Lecha, ale bez problemu poradził sobie z nim Reina.

Lech – Villarreal (0:0) 13’ Zdecydowanie za łatwo do pozycji strzeleckiej w polu karnym Lecha doszedł znowu Jackson! Świetna interwencja Bednarka uratowała Kolejorza przed stratą bramki.

Lech – Villarreal (0:0) 12’ Teraz strata w środku pola Villarrealu i szansę miał Ishak, ale jego strzał wzdłuż bramki minął lewy słupek bramki Reiny,

Lech – Villarreal (0:0) 11’ Prosta strata Lecha na własnej połowie, jednak na nasze szczęście bardzo niecelnie sprzed pola karnego uderzał Jackson.

Lech – Villarreal (0:0) 9’ Za mocno zagrał Mojica do Morlanesa i od bramki wznowi Bednarek.

Lech – Villarreal (0:0) 9’ Skrzydłami próbują sforsować obronę Lecha Hiszpanie. Póki co przyniosło im to kolejny rzut rożny, po którym błąd Velde spowodował sporą nerwowość w obronie. Na szczęście sytuację udaje się wyjaśnić i Villarreal kontynuuje atak pozycyjny.

Lech – Villarreal (0:0) 6’ Wysoko w obronie ustawiony jest Villarreal, co daje Lechowi szanse na wyprowadzanie szybkich akcji. Oby jak najczęściej udawało się to dzisiaj poznaniakom wykorzystywać.

Lech – Villarreal (0:0) 5’ Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry i zdecydowanie zbyt łatwo doszedł do piłki Jackson, ale na szczęście niecelnie uderzył z woleja.

Lech – Villarreal (0:0) 4’ Rzut rożny będzie miał za moment Villarreal.

Lech – Villarreal (0:0) 3’ Była okazja na kontrę Lecha po skutecznym pressingu, ale niecelnie podawał Marchwiński i Villarreal przechodzi do ataku pozycyjnego,

Lech – Villarreal (0:0) 2’ Od początku wysoko, agresywnie starają się odbierać piłkę poznaniacy.

Lech – Villarreal (0:0) 1’ Zaczynamy! Trzymamy kciuki za Kolejorza!

Goście z Hiszpanii mają już oczywiście zagwarantowany bezpośredni awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie. Zobaczymy, na ile ten fakt oraz gorsza forma dzisiejszych rywali Lecha będzie miał wpływ na ich grę.

Z kolei Villarreal: Reina - Mojica, Cuenca, Mandi, De La Fuente - Trigueros, Morlanes, Coquelin - Morales, Jackson, Pino

Kolejorz zagra dzisiaj w składzie: Bednarek - Kvekveskiri, Milic, Satka - Pereira, Velde, Murawski, Skóraś, Rebocho - Marchwiński, Ishak

Najbardziej skomplikowana sytuacja będzie miała miejsce, jeżeli Lech zremisuje z Villarrealem. Wówczas zagra w fazie pucharowej jeżeli Hapoel Beer Sheva przegra, zremisuje lub wygra z Austrią Wiedeń nie więcej niż trzema bramkami.

Grę w fazie pucharowej bez oglądania się na rywali da Kolejorzowi wygrana w dzisiejszym meczu. Z kolei w przypadku porażki Lech liczyć będzie musiał, że Hapoel Beer Sheva nie wygra na własnym boisku z Austrią Wiedeń.

Lech Poznań już przed tygodniem mógł zapewnić sobie grę w fazie pucharowej Ligi Konferencji. Niestety, na własne życzenie dał sobie w Wiedniu strzelić wyróżniającą bramkę i o awans do 1/16 walczyć będzie musiał w ostatniej kolejce.

Relacja na żywo akcja po akcji rozpocznie się kilka minut przed 21.00. Zapraszamy!