Liga Konferencji Europy: to nie czary, Lech ma na wiosnę puchary!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 03.11.2022, 22:55

Spotkanie ostatniej szóstej kolejki grupy C Ligi Konferencji Europy sezonu 22/23 pomiędzy Lechem Poznań a Villarrealem CF zakończyło się pewnym zwycięstwem polskiej drużyny. Po dwóch golach Skórasia i bramce Velde padł wynik aż 3:0.

Przed tą kolejką piłkarze Johna van der Broma znajdowali się na pozycji wicelidera z sześcioma punktami na koncie. Goście z kolei byli na pewnym pierwszym miejscu z dorobkiem trzynastu "oczek" i zapewnionym już awansem do kolejnej rundy. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami polska drużyna uległa Hiszpanom 4:3.

Od początku spotkania to hiszpańska drużyna miała przewagę. Już w pierwszych minutach blisko gola byli Nicolas Jackson, czy Manu Morlanes. Poznanianie przetrwali jednak ten czas i w 27. minucie zaskakująco wyszli na prowadzenie. Główny udział w bramkowej akcji mieli piłkarze mocno krytykowani w ostatnich tygodniach, czyli Filip Marchwiński i Kristoffer Velde. Strzał głową młodego Polaka zdołał jeszcze wybić z linii bramkowej jeden z defensorów "Żółtej Łodzi Podwodnej", ale przy dobitce Norwega musiał on skapitulować. Gol ten pozbawił animuszu gości, a mecz zdecydowanie się wyrównał.

Drugie 45 minut rozpoczęło się fantastycznie dla "Kolejorza". Już w 51. minucie Velde idealnie wyłożył piłkę do Michała Skórasia, a ten bez najmniejszych problemów wpakował piłkę do pustej już bramki. Po tym trafieniu Lech oddał inicjatywę, a podopieczni Quique Setiena intensywnie szukali kontaktowej bramki. W 77. minucie Villarreal popełnił wielki błąd, a Lech zdobył trzeciego gola, który był niemal kopią drugiego trafienia, tyle tylko że zamiast Velde podającym Skórasiowi piłkę był Mikael Ishak. Gospodarze już do końcowego gwizdka arbitra kontrolowali grę i dzięki temu zwycięstwu 3:0 zapewnili sobie grę w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.

Lech Poznań - Villarreal CF 3:0 (1:0)

Bramki: 27' Velde, 51' Skóraś, 77' Skóraś

Lech: Bednarek - Rebocho, Satka, Milić, Pereira - Skóraś, Kvekveskiri (90+1' Salamon), Murawski, Velde (74' Czerwiński) - Marchwiński (73' Szymczak) - Ishak (88' Dagerstal)

Villarreal: Reina - Mojica (68' Moreno), Cuenca, Mandi, de la Fuente (77' Kiko) - Trigueros, Morlanes (77' Parejo), Coquelin (77' Capoue) - Morales (68' Danjuma), Jackson, Pino

Żółte kartki: 73' Trigueros

Sędzia: Nathan Verboomen