EHF Liga Mistrzów: Barcelona i Veszprem dalej na czele [WIDEO]

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 03.11.2022, 23:30

Zakończyła się 6. kolejka zmagań piłkarzy ręcznych w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Oprócz pojedynków Łomży Industrii Kielce i Orlenu Wisły Płock, które najbardziej interesują polskich kibiców, mogliśmy być świadkami bardzo zaciętego spotkania THW Kiel z Aalborgiem czy pojedynku Barcelony z Nantes.

Po kolejnej kolejce w grupie A w dalszym ciągu prowadzi węgierski Telekom Veszprem, który na koncie ma same zwycięstwa i jeden remis z SC Magdeburgiem. W tej grupie znajduje się też Orlen Wisła Płock. Obecnie nafciarze plasują się na szóstej pozycji. Natomiast w grupie B dalej króluje Barcelona mająca na koncie komplet punktów. Łomża Kielce zajmuje drugą pozycję tracąc do drużyny z Katalonii jedynie dwa punkty.

Mecz mistrzów Niemiec z duńskim Aalborgiem zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli. Aalborg w ostatnim czasie prezentuje bardzo wysoki poziom, zwłaszcza gdy jego skład wzmocnił jeden z najlepszych szczypiornistów świata Mikel Hansen. THW Kiel jest jedną z najbradziej utytułowanych drużyn na świecie, tylko po trofeum Ligi Mistrzów sięgali cztery razy, mistrzostwo Niemiec zdobyli aż 20-krotnie. Pojedynek pomiędzy tymi zespołami zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry. Po kilkunastu minutach meczu to Aalborg wydawał się być w lepszej dyspozycji i zbudował sobie trzybramkową przewagę nad rywalem. Kiel nie odpuszczał i gonił wynik, szybko doprowadzając do remisu, by na zakończenie pierwszej połowy wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Druga część spotkania przebiegała niemalże identycznie. W pierwszej części duński zespół objął prowadzenie i zaczynał być coraz bardziej pewny zwycięstwa w meczu. Szczypiorniści z Kiloni znów szybko doprowadzili do remisu i zafundowali kibicom emocjonującą końcówkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się rozgrywający THW Kiel Eric Johansson, który na swoim koncie miał aż 9 trafień.

THW Kiel – Aalborg Handbold 36:36 (17:16)

Skrót meczu

Z punktu widzenia polskich kibiców ważny był mecz lidera grupy B Barcelony, z francuskim Nantes, które przed tą kolejką miało tyle samo punktów co kielczanie. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte i wyrównane. Pierwsze minuty należały do Nantes, później Barcelona zaczęła prowadzić dwoma bramkami różnicy. Po 30 minutach francuski zespół wygrywał zaledwie jedną bramką więc wszyscy fani piłki ręcznej, mogli spodziewać się jeszcze bardziej zaciętej drugiej połowy. Początkowo w drugiej części to Nantes prowadziło, lecz w kolejnych minutach Barcelona coraz bardziej napędzała swoją grę, tym samym odrabiając straty i budując własną przewagę. Ostatecznie niepokonana w tym sezonie Barcelona wygrała 34:29.

Barcelona - HBC Nantes 34:29 (16:17)

Skrót meczu

Swoje mecze rozegrały również dwa polskie zespoły. Orlen Wisła Płock niestety nie podołała i przegrała z węgierskim Telekomem Veszprem 26:30. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ! Łomża Industria Kielce ma z kolei powód do świętowania, gdyż w świetnym stylu triumfowała nad węgierskim Szeged 37:30. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ!