Euroliga: hit dla Barcelony

• Data publikacji: 04.11.2022, 22:55

Za nami szósta kolejka Euroligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz w Barcelonie, gdzie gospodarze wygrali 81:80 z Fenerbahce, zostając pierwszym pogromcą tureckiej drużyny w tym sezonie. Kolejną porażkę zanotował Panathinaikos z Mateuszem Ponitką w składzie.

Hit szóstej kolejki rozegrano w Palau Blaugrana, gdzie Barcelona podejmowała jedyną niepokonaną drużynę, czyli Fenerbahce. Był to ważny mecz dla Jana Vesely'ego, który po latach gry w Stambule przeniósł się do hiszpańskiej drużyny oraz Nicka Calathesa, który ostatnio przeszedł z Barcy do Fenerbahce. Mecz rozpoczął się od prowadzenia 6:0 dla gości, ale Barca szybko odrobiła straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:36 dla ekipy z Hiszpanii. Trzecia kwarta należała do Barcy, która w jej połowie wyszła na dwucyfrowe prowadzenie, ale całą odsłonę wygrała 23:13. Fenerbahce walczyło do samego końca o uniknięcie pierwszej porażki, ale przegrało jednym punktem 80:81. Zespół z Turcji mógł doprowadzić do dogrywki, ale w ostatnich sekundach jego najlepszy zawodnik meczu Jonathan Motley zamiast rzucać zza łuku wszedł pod kosz. Liderem Barcy był Nicolas Laprovittola, który zdobył 26 punktów, trafiając pięć trójek.

W innym ciekawym spotkaniu EA7 Emporio Armani Mediolan zmierzyło się z Realem Madryt. Pierwsza połowa była wyrównana, a koszykarze popisywali się wysoką skutecznością. Po dwudziestu minutach gospodarze prowadzili 50:47. Real przechylił na szalę na swoją korzyść na początku czwartej kwarty, kiedy wypracował 14 punktów przewagi. Zespół z Mediolanu walczył do końca, ale ostatecznie przegrał 77:83 pomimo 15 trafionych rzutów za trzy punkty. Obydwa zespoły mają bilans 3-3.

Piątą porażkę zanotował Panathinaikos. Grecki zespół już po pierwszej kwarcie przegrywał 16:31 z Partizanem Belgrad. W połowie trzeciej kwarty gospodarze zmniejszyli różnicę do jednego punktu, ale goście z Serbii szybko odpowiedzieli. Jednak końcówka była wyrównana, ale mimo wszystko kontrolowana przez Partizan, który wygrał 91:89. Mecz został przerwany z powodu wrzucenia na parkiet przedmiotów przez publiczność. Mateusz Ponitka w niecałe 28 minut zdobył 12 punktów. Panathinaikos ma teraz taki sam bilans, jak Bayern Monachium, który po pięciu porażkach zanotował pierwszą wygraną, pokonując w Audi Dome Anadolu Efez.