Skoki narciarskie - PŚ: kwalifikacje w Wiśle dla Klinec. Dwie Polki w konkursie
Joanna Malinowska / sportwobiektywie.pl

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 04.11.2022, 14:38

Piątkowymi kwalifikacjami w Wiśle nowy sezon skoków narciarskich rozpoczęły panie. Sesję eliminacyjną do sobotnich zawodów Pucharu Świata wygrała Słowenka Ema Klinec. Awans wywalczyły też Polki - Nicole Konderla i Kinga Rajda.

Do rywalizacji zgłoszono 49 zawodniczek, więc odpadało 9 z nich. Na starcie znalazły się 3 Polki - debiutująca Sara Tajner (12), Nicoloe Konderla (20) oraz Kinga Rajda (21).

Tajner uzyskała raptem 69 metrów. Nie była to najsłabsza odległość, ale nie udało jej się niestety zapisać przy swoim nazwisku punktów, więc zajęła ostatnie miejsce. Zdecydowanie lepiej spisała się Nicole Konderla. Druga z Polek uzyskała 109 metrów, co dało jej 29. miejsce z notą 80,2 pkt. Startująca po niej Kinga Rajda skoczyła 101,5 metra, dzięki czemu zgromadziła 65,1 pkt, co wystarczyło na awans z 34. pozycji.

Wygrała Słowenka Ema Klinec. 128,5 metra dały jej triumf z notą 126,6 pkt.

Na godzinę 18:15 zaplanowano kwalifikację panów, zaś jutro o 12:00 zostanie przeprowadzony konkurs kobiet.