PKO Ekstraklasa: Stal nokautuje Zagłębie!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 04.11.2022, 19:55

Stal Mielec nie przestaje zachwycać w tym sezonie. Podopieczni Adama Majewskiego rozbili tym razem KGHM Zagłębie Lubin 3:0.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Łukasza Kuźmy w roli faworytów stawiani byli piłkarze z Mielca. Rzeczywiście, przewaga podopiecznych trenera Adama Majewskiego w posiadaniu piłki była druzgocąca, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. W ostatnich sekundach pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Stali. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Said Hamulić, ale jego strzał instynktownie wybronił nogami doświadczony, bośniacki bramkarz "Miedziowych" Jasmin Burić.

Dziesięć minut po zmianie stron gospodarze otrzymali drugi rzut karny. Tym razem do "jedenastki" podszedł Piotr Wlazło i pewnym, sprytnym strzałem oszukał Buricia. W 64. minucie doskonałą okazję miało Zagłębie. Najpierw z piłką minął się Tornike Gaprindashvili, a niecelnie zaś dobijał rezerwowy Szymon Kobusiński. Swoich okazji nie marnowali natomiast "Stalowcy". Na kwadrans przed końcem meczu na 2:0 podwyższył Hamulić, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Macieja Domańskiego. To jednak nie był koniec popisów mielczan. W 85. minucie, akcję rozporowadził Domański, dograł piłkę do Bartłomieja Ciepieli, który wyłożył ją do innego rezerwowego Pawła Żyry. Ten huknął w samo okienko. W 90. minucie, po raz drugi do siatki trafił Hamulić, ale sędzia odgwizdał w tej sytuacji spalonego.

PGE Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin 3:0 (0:0)

Bramki: 56' (k.) Wlazło, 75' Hamulić, 85' Żyra

PGE Stal Mielec: Mrozek - Hiszpański (71' Wolski), Kruk, Matras, Flis, Getinger (C) - Ratajczyk (81' Żyra), Kasperkiewicz (71' Ciepiela), Wlazło, Domański (87' Gerbowski) - Hamulić

KGHM Zagłębie Lubin: Burić (C) - Kłudka, Bartolewski, Ławniczak, Giorbelidze - Łakomy, Kocaba (63' Hinokio), Chodyna, Pieńko (63' Kobusiński), Gaprindashvili - Dolezal (69' Adamski)

Żółte kartki: 35' Wlazło, 61' Hiszpański, 79' Domański, 80' Kruk - 34' Kłudka, 89' Kobusiński

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)