PKO Ekstraklasa: Legia odwróciła wynik i wygrała z Lechią
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 04.11.2022, 22:34

W piątkowym meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia rywalizowała w Warszawie z Lechią Gdańsk. Najpierw prowadziła Lechia, ale ostatecznie Legia wygrała 2:1.

Po 15 kolejkach Legia zajmowała 2. miejsce z dorobkiem 28 pkt, zaś Lechia miała 14 pkt, co dawało 15. miejsce. Ostatnio gdańszczanie wygrali jednak dwa mecze z rzędu i wydostali się ze strefy spadkowej.

Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis. W 15. minucie na bramkę Lechii uderzał z dystansu Kapustka, który trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W 31. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się po drugiej stronie Stec, ale tym razem obronił to Tobiasz.

Pierwszy gol padł w 57. minucie. Po dograniu z lewej strony bramkę na 1:0 dla Lechii zdobył uderzający sprzed pola bramkowego Łukasz Zwoliński.

Wyrównanie nastąpiło w 75. minucie. Na uderzenie zza szesnastki ponownie zdecydował się Kapustka. Piłka trafiła w poprzeczkę, ale później odbiła się od pleców interweniującego Kuciaka, po czym wpadła do siatki.

W 87. minucie z gola na wagę prowadzenia, a później zwycięstwa cieszyła się Legia. Strzał głową w wykonaniu Kramera obronił Kuciak, który skapitulował przy dobitce Yuri Ribeiro.

Obecnie Legia ma 31 pkt, co daje jej 2. miejsce ze stratą 4 pkt do prowadzącego Rakowa, który jednak meczu w tej rundzie jeszcze nie grał