Pływanie - PŚ: Stokowski tuż za podium
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 05.11.2022, 06:55

Za nami drugi dzień pływackiego Pucharu Świata w Indianapolis. Tuż za podium na 50 metrów stylem grzbietowym uplasował się Kacper Stokowski.

Stokowski jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, bardzo dobrze spisał się w eliminacjach, które wygrał z czasem 22,99 s. W finale naszemu reprezentantowi nie udało już się poprawić wyniku. Osiągnął rezultat 23,13 s i zajął czwarte miejsce ex aequo z Colemanem Stewartem. Całe zawody padły łupem Dylana Cartera (22,72 s)

Do finału na 50 metrów stylem motylkowym awansowała Katarzyna Wasick. Nasza reprezentantka w ostatecznej rozgrywce popłynęła w czasie 25,82 s, co dało jej siódme miejsce. Pierwsze miejsce z wynikiem 25,16 s zajęła Louise Hansson. Dalekie miejsce na 200 metrów stylem dowolnym zajęła Dominika Kossakowska. Polka z czasem 2:01,67 zajęła dopiero 31. miejsce w eliminacjach, W późniejszym finale triumfowała Katie Ledecky (1:53,29).