PGNiG Superliga: dziesiąte zwycięstwo Orlenu Wisły
Artur Starczewski/PGNiG Superliga

• Data publikacji: 05.11.2022, 19:06

Orlen Wisła Płock nadal jest nie do zatrzymania na parkietach PGNiG Superligi. Nafciarze dzięki fantastycznej końcówki wygrali na wyjeździe 32:24 z Torus Wybrzeżem Gdańsk i odnieśli dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Szczypiorniści Wisły mogli być nieco rozgoryczeni po ostatnim meczu Ligi Mistrzów, gdzie mogli sprawić niespodziankę w starciu z Telekomem Veszprem, ale ostatecznie przegrali. Jednak w Superlidze nie znaleźli dotąd pogromcy i przed rywalizacją w Gdańsku mieli bilans 9-0. Dla Wybrzeża było to również dziesiąte spotkanie w rozgrywkach. Do tej pory wygrali czterokrotnie i liczyli na to, że postawią się faworytom z Płocka.

Na trafienie Patryka Pieczonki otwierające wynik Wisła odpowiedziała sześcioma kolejnymi bramkami i po dziesięciu minutach miała aż pięć goli przewagi. Wybrzeże mogło być mocno podłamane tą sytuacją, ale zaczęło odrabiać straty i kilkanaście minut później przegrywało zaledwie 8:9. Nafciarze odpowiedzieli serią 3:0, a do przerwy prowadzili 15:11.

Gospodarze jednak łatwo nie oddali zwycięstwa. Jeszcze na 15 minut przed końcem przegrywali tylko 20:22, mając stały kontakt z faworytami. Podopieczni Xaviego Sabate uniknęli nerwówki w końcówce. Najpierw odskoczyli na 26:20, a ostatecznie wygrali 32:24. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Jakub Będzikowski, który rzucił dziewięć bramek dla zespołu z Gdańska, który w tabeli jest siódmy z bilansem 4-6. Dla Orlenu Wisły siedem trafień zanotował Tim Lucin. Płocczanie mają na swoim koncie 30 punktów za komplet dziesięciu zwycięstw. Niepokonana jest również Łomża Industria Kielce, która rozegrała dwa mecze mniej.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 24:32 (11:15)