Piłka ręczna - ME: Polska - Niemcy [ZAPIS LIVE]
Paweł Bejnarowicz - ZPRP

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 05.11.2022, 20:30

Już za niespełna pół godziny polskie szczypiornistki rozpoczną walkę podczas Mistrzostw Europy 2022. Pierwszymi rywalkami Biało-Czerwonych będą Niemki. Mocno liczymy na dobre otwarcie naszych reprezentantek, początek spotkania już o 20:30. Zapraszamy!

Polska - Niemcy [LIVE - godz. 20:30]

Relacja na żywo

Kolejny mecz mistrzostw Europy polskie szczypiornistki rozegrają już w poniedziałek, a ich rywalem będzie reprezentacja Hiszpanii. Już teraz zapraszamy na to spotkanie i dziękujemy za dzisiejsze emocje.

Dobry mecz w wykonaniu Polek, ale niestety zakończony minimalną porażką. Szkoda, bo rywalki na pewno były w zasięgu.

Polska - Niemcy 23:25 - Wznawiają Niemki grę po przerwie na żądanie trenera Gaugischa i kończą mecz świetną obroną ataku Biało-Czerwonych.

Polska - Niemcy 23:25 - Błąd Polek w ataku i znów musimy się bronić. Coraz trudniejsza sytuacja naszych zawodniczek.

Polska - Niemcy 23:25 - Świetna końcówka Niemek, które odskakują na dwa punkty. Polki mają ostatnie dwie minuty na odwrócenie losów tego meczu.

Polska - Niemcy 23:24 - Kolejna odpowiedź Bolk, ale mamy rzut karny wywalczony przez Karolinę Kochaniak-Sala. Niestety atak Balsam w efektownym stylu odbija Isabel Roch.

Polska - Niemcy 23:23 - Polki znów z problemami w ataku, ale trafia Aleksandra Rosiak.

Polska - Niemcy 22:23 - Świetnie dziś bronią się Biało-Czerwone! Natalia Nosek popisała się efektownym blokiem, ale Bolk ostatecznie dała pokaz swoich umiejętności w ataku.

Polska - Niemcy 22:22 - Fantastyczna akcja po stronie Polek i znakomity rzut ze skrzydła Magdy Balsam. Niestety rywalki nie dały się nam nacieszyć tym trafieniem, a Grijseels ponownie pokonuje Adriannę Płaczek na bramce.

Polska - Niemcy 21:21 - Niemki wzięły sprawy w swoje ręce. Grijseels trafia z siódmego metra, a Bolk wyrównuje wynik.

Polska - Niemcy 21:19 - Wykorzystany rzut karny Magdy Balsam i świetna interwencja Płaczek. Idealny moment na odskoczenie rywalkom i nie marnuje go Natalia Nosek.

Polska - Niemcy 19:19 - Sylwia Matuszczyk kapitalnie ograła niemiecką bramkarkę, ale Schirmer też się nie myli.

Polska - Niemcy 18:18 - Mariola Wiertelak w kontrze i trafienie! Polki objęły na moment prowadzenie, ale szybko wyrównują rywalki.

Polska - Niemcy 17:17 - Kapitalna praca Polek w obronie i Niemki nie kończą akcji. Była szansa na objęcie prowadzenia, ale również nieporozumienie po naszej stronie.

Polska - Niemcy 17:17 - Mariola Wiertelak w natarciu! Dwie świetne akcje w wykonaniu zawodniczki Gminy Kobierzyce i mamy remis.

Polska - Niemcy 15:17 - Fantastyczna akcja Polek i bramka Aleksandry Rosiak. Nasze szczypiornistki złapały kontakt, ale w szeregach Niemek trafia Schmelzer.

Polska - Niemcy 14:16 - Kara i rzut karny za to zagranie Kochaniak-Sali. Ponownie z siódmego metra rzucała Grijseels, ale Barbara Zima popisała się fantastyczną interwencją.

Polska - Niemcy 14:16 - Bardzo trudna pozycja rzutu Moniki Kobylińskiej, ale pani kapitan poradziła sobie fenomenalnie.

Polska - Niemcy 13:16 - Ryzykują Biało-Czerwone grą w siódemkę w ataku, ale wciąż bez przełamania. Niemki natomiast wywalczyły rzut karny, który wykorzystuje Grijseels.

Polska - Niemcy 13:15 - Natalia Nosek obok bramki, a Bolk z łatwością pokonuje polską obronę. Dwupunktowe prowadzenie Niemek i natychmiastowa reakcja Arne Senstada.

Polska - Niemcy 13:14 - Znów nie kończą Biało-Czerwone akcji, a Emily Bolk swoją bramką daje prowadzenie niemieckiej ekipie.

Polska - Niemcy 13:13 - Emilia Galińska nie wykorzystała okazji do zdobycia punktu, a Niemki bardzo szybko zbudowały kontrę. Na szczęście na bramce czuwała Adrianna Płaczek.

Polska - Niemcy 13:12 - Namęczyły się Polki w ataku, ale całą akcję kończy fantastyczny rzut Kobylińskiej.

Polska - Niemcy 12:12 - Niewykorzystana akcja Polek i kolejna szansa Niemek na wyrównanie, którą wykorzystuje Xenia Smits.

Polska - Niemcy 12:11 - Niemki rozpoczynają drugą połowę od akcji w ataku. Biało-Czerwone jednak świetnie zachowały się obronie, nie pozwalając rywalkom doprowadzić do remisu.

Polska - Niemcy 12:11 - Gra nabrała tempa, a Alina Grijseels rzuca bramkę kontaktową przed przerwą. Dobre trzydzieści minut w wykonaniu Polek. Szczególnie brawa za obronę, zbyt często jednak nasze reprezentantki nie wykorzystują okazji w ofensywie.

Polska - Niemcy 11:8 - Po przerwie Lisa Antl popisała się trafieniem z obrotu. Biało-Czerwone niestety nie zdołały odpowiedzieć, bo uderzenie Kobylińskiej zostało zatrzymane przez niemiecką defensywę.

Polska - Niemcy 11:7 - Aleksandra Olek dziś w obronie spisuje się fenomenalnie. Niemki bez ataku i pierwszy czas dla trenera naszych rywalek.

Polska - Niemcy 11:7 - Agresywna obrona Natalii Nosek na szczęście zakończona tylko karą dwóch minut.

Polska - Niemcy 11:7 - Niemki po raz kolejny zatrzymane w ataku, a Sylwia Matuszczyk wykorzystuje piłkę od Kochaniak-Sali.

Polska - Niemcy 10:7 - Ponownie ukarana Kobylińska, jednak Adrianna Płaczek popisuje się znakomitą interwencją przy rzucie Maidhof z siódmego metra.

Polska - Niemcy 10:7 - Świetna akcja Polek zakończona rzutem Kingi Achruk.

Polska - Niemcy 9:7 - Skutecznie również Niemki i ważny punkt zdobyty przez Bolk.

Polska - Niemcy 9:6 - Fantastycznie zorganizowany atak pozycyjny w naszej ekipie i bramka Dagmary Nocuń.

Polska - Niemcy 8:6 - Fenomenalnie Polki utrudniają dziś Niemkom zdobywanie bramek. Faul w ataku Grijseels i grające w przewadze Biało-Czerwone będą miały okazje do powiększenia przewagi.

Polska - Niemcy 8:5 - Pierwszy kwadrans gry za nami, a Polki kończą go kolejnym wykorzystanym rzutem z siódmego metra.

Polska - Niemcy 7:5 - Kobylińska agresywnie w obronie, co kończy się dwuminutową karą i karnym. Adrianna Płaczek jednak fenomenalnie obroniła rzut Maidhof.

Polska - Niemcy 6:5 - Fantastycznie powalczyły teraz Biało-Czerwone, a Monika Kobylińska popisała się fenomenalnym trafieniem. Niemki jednak również odpowiadają.

Polska - Niemcy 5:4 - Niewykorzystana sytuacja Polek w ataku. Niemki też nie mogły się przebić przez naszą obronę, ale wykorzystują kolejny rzut karny.

Polska - Niemcy 5:3 - Alina Grijseels pokonuje Adriannę Płaczek, ale bardzo szybko odpowiada Kochaniak-Sala.

Polska - Niemcy 4:2 - Kolejna bardzo dobra akcja Karoliny Kochaniak-Sali, która wywalczyła rzut karny. Trafia Balsam i Biało-Czerwone odskakują na dwa punkty.

Polska - Niemcy 3:2 - I tym razem Biało-Czerwone popisały się w obronie. Mamy kolejną kontrę, którą wykorzystuje Kochaniak-Sala.

Polska - Niemcy 1:1 - Julia Maidhof również pewnie trafia z siódmego metra. Polki od pierwszych minut znakomicie spisują się w obronie, niestety Kinga Achruk nie wykorzystała kontry.

Polska - Niemcy 1:0 - Pierwsza akcja w wykonaniu Polek i wywalczony rzut karny, który pewnie wykorzystuje Magda Balsam.

Za nami hymny narodowe, za chwilę pierwszy gwizdek spotkania!

Zapraszamy do wspólnego kibicowania polskim szczypiornistkom w meczu otwarcia mistrzostw Europy. Startujemy o godzinie 20:30!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.