TAURON Liga: szybkie zwycięstwo BKS Bielsko-Biała
Biuro prasowe BKS BOSTIK Bielsko-Biała

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 05.11.2022, 21:15

Bardzo pewne zwycięstwo wywalczyła drużyna BKS Bielsko-Biała w starciu z Budowlanymi Łódź. Gospodynie rozprawiły się z rywalkami 3:0. To pierwszy triumf w tym sezonie ekipy z południa Polski.

Sezon klubowy powoli nabiera rozpędu. W tamtym tygodniu do rywalizacji powróciły panie po bardzo udanym czempionacie w wykonaniu Biało-czerwonych. Ostatnim spotkaniem soboty było starcie drużyn, które rozpoczęły sezon od porażki. BKS przegrał 3:2 z MKS Kalisz, a Budowlani ulegli 0:3 Radomka Radom. Pierwszy set był zdecydowanie najbardziej wyrównanym w całym meczu. Genialnie weszły w spotkanie gospodynie, gdyż już od samego początku prowadziły 5:0. Wraz z biegiem czasu powoli przewaga zanikała, aż doszło do remisu po siedem. Wówczas inicjatywę przejęły łodzianki, które wypracowały przewagę czterech punktów przy stanie 14:18. Nie załamały się tym zawodniczki BKS-u, gdyż ruszyły do odrabiania strat. Do remisu doprowadziły przy wyniku po dziewiętnaście. Następnie gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 24:24 obie drużyny zaczęły grę na przewagi. Nie potrwało to długo, gdyż gospodynie zdobyły dwa punkty z rzędu i zakończyły pierwszego seta 26:24.

Porażka przy grze na przewagi niezbyt dobrze wpłynęła na zawodniczki z Łodzi. Ponownie rozpoczęły fatalnie, gdyż gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu i prowadziły na początku seta 4:0. Ekipa z Bielsko-Białej starała się utrzymywać przewagę przez całą partię. Ani razu nie oddały prowadzenia, mimo że rywalki zbliżały się na jeden punkt. Najwyższą przewagę wypracowały przy stanie 23:12 i wynosiła jedenaście punktów. Finalnie drużyna z Łodzi przegrała drugiego seta 25:17.

Trzecia, a zarazem ostatnia partia rozpoczęła się niestandardowo, gdyż od prowadzenia rozpoczęła ekipa Budowlanych. W dalszej części partii nie wyglądało już to tak obiecująco. Udawało się grać jak równy z równym do stanu 4:4. Następnie gospodynie zaczęły budować przewagę. Najpierw czteropunktową. Wysoka różnica utrzymywała się przez większość gry. Przy wyniku 21:11 przewaga wyniosła już dziesięć punktów i taką również zakończył się trzeci set.

BKS Bielsko Biała - Budowlani Łódź 3:0 (26:24, 25:17, 25:15)