EBL: zwycięska passa Trefla trwa, Arka pokonana
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 05.11.2022, 22:00

Po pełnym zwrotów akcji spotkaniu Trefl Sopot pokonał na wyjeździe Suzuki Arkę Gdynia 82:75 w ramach siódmej kolejki Energa Basket Ligi. Dla podopiecznych Zana Tabaka jest to szóste zwycięstwo w obecnym sezonie.

Początek rywalizacji to absolutna dominacja gości, którzy już po trzech minutach znaleźli się na prowadzeniu 9:0. Punkty między siebie podzielili Michał Kolenda oraz Cameron Wells, a całą pierwszą kwartę sopocianie wygrali 21:13. W połowie drugiej odsłony różnica między zespołami wzrosła do trzynastu oczek, ale wtedy Arka przeprowadziła serial punktowy 19:2, obejmując tym samym prowadzenie i schodząc do szatni przy korzystnym wyniku 42:37.

Po zmianie stron gospodarze nie mieli najmniejszego zamiaru się zatrzymać, powiększając przewagę do jedenastu punktów w dwie minuty, czym zmusili trenera Tabaka do wzięcia przerwy na żądanie. Efekt okazał się natychmiastowy, a przyjezdni błyskawicznie odrobili straty, by na dziesięć minut przed końcem prowadzić 58:56. W decydującej kwarcie mieliśmy bardzo wyrównaną walkę kosz za kosz, co doprowadziło do zaciętej końcówki. W niej niezawodni okazali się Jarosław Zyskowski oraz Cameron Wells, którzy swoimi rzutami zapewnili Treflowi Sopot zwycięstwo 82:75.

Suzuki Arka Gdynia — Trefl Sopot 75:82 (13:21, 29:16, 14:21, 19:24)

Arka: Florence 18, Bogucki 12, Wade 10, Harris 9, Musić 9, Wilczek 6, Hrycaniuk 6, Wołoszyn 5, Marchewka, Samsonowicz, Konopatzki, Sewioł

Trefl: Nevels 21, Zyskowski 14, Freimanis 13, Kolenda 11, Gordon 9, Wells 8, Watson 3, Pluta 3, Kulikowski