EBLK: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. nadal bez porażki
Dawid Lis

• Data publikacji: 06.11.2022, 20:30

Za nami szósta kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. Zwycięstwa odniosły: VBW Arka Gdynia, BC Polkowice, Enea AZS Politechnika Poznań, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski i 1KS Ślęza Wrocław.

Trzy pierwsze spotkania szóstej kolejki rozegrano w sobotę. Do niespodzianki doszło w Lublinie, gdzie mecz Polskiego Cukru AZS UMCS i Enea AZS Politechniką Poznań został przeniesiony z hali MOSiR na Globus. Zespół z Wielkopolski dominował na parkiecie i już po pierwszej kwarcie prowadził 25:11. Gospodynie nie miały argumentów, aby przeciwstawić się rywalkom, a w ostatniej odsłonie rzuciły tylko pięć punktów. Politechnika zwyciężyła 79:50, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Po piątą wygraną sięgnęła VBW Arka Gdynia, która u siebie wygrała 74:62 z SKK Polonią Warszawa. Nadal na własnym parkiecie niepokonane są koszykarki BC Polkowice. Tym razem zdecydowanie pokonały 94:75 Energę Krajową Grupę Spożywczą Toruń, prowadząc 30:10 po dziesięciu minutach.

W niedzielne popołudnie czekaliśmy na mecz w Bydgoszczy, aby dowiedzieć się, czy PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski pozostanie niepokonana. Gorzowianki wywiązały się z roli faworytek i zagrały blisko 50-procentową skutecznością z gry. Pokonały KS Basket 25 Sp. z.o.o. 92:75, odniosły piąte zwycięstwo i są jako jedyne niepokonane. Jedyną zaś ekipą bez zwycięstwa jest MKS Pruszków. Beniaminek przegrał u siebie 64:87 z 1KS Ślęzą Wrocław.

Wyniki meczów 6. kolejki:

VBW Arka Gdynia - SKK Polonia Warszawa 74:62
BC Polkowice - Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 94:75
Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Enea AZS Politechnika Poznań 50:79
KS Basket 25 Sp. z.o.o. Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 75:92
MKS Pruszków - 1KS Ślęza Wrocław 64:87