PGNiG Superliga kobiet: MKS Lublin lepszy w hicie

• Data publikacji: 10.10.2018, 20:03

Spotkanie MKS-u Perły Lublin z Energą AZS Koszalin było hitem piątej kolejki PGNiG Superligi kobiet. Po rzutach karnych wygrały mistrzynie Polski.

Spotkanie lublinianek i koszaliniankami było godne hitu kolejki. Po 60. minutach był remis 20:20. O końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne. W nich MKS Perła Lublin wygrała 8:7. To pierwsza porażka Energii w tym sezonie. Zespół z Koszalina jest na drugim miejscu w tabeli, a MKS na czwartym. Prowadzi Metraco Zagłębie Lubin, które jako jedyni ma na swoim koncie komplet 15 punktów. Zagłębie rozgromiło 30:14 Ruch Chorzów.

Po wyrównanym meczu MKS Piotrcovia pokonała 25:24 Koronę Handball. KPR Jelenia Góra prowadził do przerwy 19:12 ze Startem Elbląg. Jednak ostatecznie mecz wygrały zawodniczki z Elbląga wynikiem 30:29. Zespół z Jeleniej Góry nie zdobył jeszcze żadnych punktów. W takiej samej sytuacji jest UKS PCM Kościerzyna, który przegrał 27:32 z KPR Gminy Kobierzyce, które są na trzecim miejscu w tabeli. W ostatnim meczu kolejki Pogoń Szczecin wygrała 36:15 z Arką Gdynia.