NHL: siódma z rzędu porażka Penguins

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 06.11.2022, 12:00

Ubiegłej nocy w NHL rozegrano aż 14 spotkań. Po raz drugi w ciągu 24 godzin triumfowali Colorado Avalanche, a już siódmej z rzędu porażki doznali Pittsburgh Penguins.

Początek wczorajszej serii spotkań nastąpił bardzo wcześnie, bowiem jeszcze o 18:00 czasu polskiego. Detroit Red Wings podejmowali New York Islanders. Obie drużyny rozpoczęły sezon nadspodziewanie dobrze i zajmowały miejsca w górnej połowie konferencji wschodniej. Wyżej w tabeli byli Islanders, ale mieli rozegrane jedno spotkanie więcej. Po pierwszej remisowej tercji gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę i już w drugiej części gry prowadzili 2:0. W trzeciej tercji Dominik Kubalik trafił na 3:0 i ustalił wynik spotkania. Godzinę po początku meczu w Detroit na tafli pojawili się hokeiści Colorado Avalanche oraz Columbus Blue Jackets. Zespoły te mierzyły się po raz drugi w ciągu 24 godzin i znów triumfowali Avalanche. Mistrzowie NHL losy spotkania rozstrzygnęli już w zasadzie w drugiej tercji, po której prowadzili 4:1. Ostatecznie wynik wyniósł 5:1.

Naprawdę solidnie w tym sezonie wyglądają również Chicago Blackhawks, ale tym razem nie byli oni żadnym wyzwaniem dla Winnipeg Jets. Kanadyjska ekipa pewnie pokonała na własnym terenie Blackhawks 4:0. Do dość jednostronnego spotkania doszło również w Edmonton gdzie miejscowi Oilers mierzyli się z Dallas Stars. Ekipa z Teksasu wygrała wszystkie trzy tercje i w efekcie cały mecz 6:2.

Więcej emocji mieliśmy w całej serii spotkań o północy. Będący znakomici w tym sezonie Vegas Golden Knights grali na wyjeździe z Montreal Canadiens, którzy po niezłym starcie sezonu stopniowo osuwają się w tabeli. Kanadyjczycy dzielnie walczyli, ale ostatecznie ulegli rozpędzonej ekipie z Las Vegas 6:4. Losy spotkania były w stanie odwracać ekipy z Philadelphii, Seattle i Arizony. Flyers przegrywali z Ottawa Senators, ale jeszcze w drugiej tercji objęli prowadzenie, które dowieźli do końca. Seattle Kraken grali natomiast z będącymi w potężnymi kryzysie Pittsburgh Penguins. Wynik spotkania otworzył Sidney Crosby, ale następnie dwukrotnie trafili przyjezdni i wynik zaczął uciekać Penguins. Do bramki przyjezdnych zdołał trafić również Jake Guentzel, ale ostatnie słowo należały do Seattle Kraken. Penguins przegrali więc po raz siódmy z rzędu i są coraz bliżej dna tabeli. Pewne zwycięstwo z rąk wypuścili Washington Capitals. Gracze ze stolicy prowadzili z Arizona Coyotes 2:0 na początku trzeciej tercji, ale pozwolili wbić sobie trzy bramki i ostatecznie przegrali.

Emocji nie brakowało również w spotkaniach rozgrywanych po 3:00 czasu polskiego. Największy zawód swoim fanom sprawili Vancouver Canucks. Kanadyjska ekipa prowadziła aż 3:0 po pierwszej tercji, ale roztrwoniła przewagę i końcowo przegrała po rzutach karnych z Nashville Predators. Blisko podzielenia ich losu byli też New Jersey Devils. Amerykańska ekipa straciła bramkę w początkowych fragmentach pierwszej tercji, ale jeszcze przed końcem tej części gry prowadzili 3:1. Podobnie jak Canucks roztrwonili oni swoją przewagę, ale w dogrywce potrafili postawić na swoim i pokonali Calgary Flames 4:3.

W ostatnich meczach wartościowe zwycięstwo odnieśli Los Angeles Kings, którzy po bardzo zaciętym spotkaniu pokonali Florida Panthers 5:4 oraz Anaheim Ducks, którzy w rzutach karnych pokonali San Jose Sharks.

Detroit Red Wings - New York Islanders 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Columbus Blue Jackets - Colorado Avalanche 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Winnipeg Jets - Chicago Blackhawks 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Edmonton Oilers - Dallas Stars 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights 4:6 (1:1, 0:1, 3:4)

Ottawa Senators - Philadelphia Flyers 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Pittsburgh Penguins - Seattle Kraken 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Washington Capitals - Arizona Coyotes 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)