PlusLiga: ZAKSA pokonuje Projekt po zaciętym meczu
Piotr Sumara/PLS

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 06.11.2022, 17:00

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonuje w ósmej kolejce PlusLigi zespół Projektu Warszawy zgarniając pełną pulę za to spotkanie. MVP meczu wybrany został Wojciech Żaliński.

Już pierwsza partia wskazywała na to, że będzie to zacięty pojedynek. Wynik meczu otworzył Twen Wiltenburg, a już kilka chwil później Dmytro Paszycki dorzucił kolejne oczko do przewagi gospodarzy, którzy lepiej weszli w mecz w pewnej chwili prowadząc już trzema punktami. Andrzej Wrona wziął sprawy w swoje ręce i sam zdobył trzy kolejne punkty dla Projektu Warszawa doprowadzając tym samym do remisu. Kolejny zryw kędzierzynianie zaliczyli w samej końcówce spotkania. Od stanu 21:21 trzy kolejne ocza zdobyli siatkarze ZAKSY. Dmytro Paszycki oraz dwukrotnie Aleksander Śliwka zdobywali punkt dla niebiesko-biało-czarnych. W efekcie miejscowi mieli trzy piłki meczowe. Tyle aż nie było im jednak potrzebne i wykorzystali już drugą szansę na zamknięcie seta.

Druga część meczu ponownie rozpoczęła się dużo szczęśliwiej dla Grupa Azoty ZAKSY. Kędzierzynianie odskoczyli już w pierwszej fazie na prowadzenie 6:3. Przewaga zespołu z Kędzierzyna-Koźla utrzymywała się przez dłuższy czas. Dopiero w końcówce siatkarze Projektu mieli swoje pięć minut. Punkt Kevina Tillie, a następnie dwa błedy w ataku Łukasza Kaczmarka sprawiły, że zespół ze stolicy doprowadził do remisu. W końcówce ponownie jednak odskoczyli gospodarze i to oni wygrali tę partię.

Wynik seta po raz pierwszy Projekt otworzył w trzeciej partii. Wówczas punkt zdobył Piotr Nowakowski. Sam początek także był lepszy w wykonaniu przyjezdnych,  którzy szybko wyszli na prowadzenie 9:6. Ta chwila nie trwała jednak długo. Wojciech Żaliński dwukrotnie i Dmytro Paszycki raz pokonywali konkurentów. To przełożyło się na kolejny remis. Wówczas warszawiacy ponownie zaczęli budować przewagę i sprawnie odskoczyli na prowadzenie 18:15. W kolejnej części gry nie dali się już doskoczyć i wygrali trzecią część meczu 25:21.

Czwarta partia, a szczególnie jej początek zdecydowanie był korzystniejsza dla ZAKSY, która wyszła na prowadzenie 8:3 spokojnie kontrolując przez większość meczu wynik spotkania. Dopiero w końcówce gra kędzierzynian posypała się, a Projekt Warszawa stopniowo gonił gospodarzy. Finalnie jednak to ZAKSA była górą.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:23)