TAURON 1. Liga: Lechia przerwała zwycięską serię Mickiewicza

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 06.11.2022, 18:15

Lechia Tomaszów Mazowiecki przerwała zwycięską serię Mickiewicza Kluczbork, pokonując rywali po zaciętym pięciosetowych spotkaniu. Poza tym w 8. kolejce TAURON Ligi kolejne wygrane odnotowały też zespoły z czołówki - MKS Będzin i BKS Visła Bydgoszcz.

Ósmą serię spotkań na plusligowym zapleczu rozpoczął mecz liderów z Będzina z AZS-em AGH Kraków. Gospodarze od samego początku dyktowali warunki gry, nie dając rywalom przejąć inicjatywy na boisku. Tym samym podopieczni Wojciecha Serafina mogli cieszyć się z siódmej w sezonie wygranej. Pewne zwycięstwo odnotowali również siatkarze Norwida Częstochowy, w trzech setach pokonując drużynę SMS-u Spała. Wychowankowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego pozostają tym samym jedynym zespołem TAURON 1. Ligi bez zwycięstwa w tym sezonie. Wynikiem 3:0 zakończyły się również spotkania MKS-u Avii Świdnik oraz BAS-u Białystok. Siatkarze ze Świdnika po dosyć wyrównanym meczu pokonali ekipę Legii Warszawa. Z kolei beniaminek z Podlasia pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu z KRISPOLEM Września, dodając do swojego dorobku trzy punkty.

Dłużą batalię zafundowały nam ekipy Olimpii Sulęcin i SPS-u Chrobry Głogów. Po sąsiadujących w tabeli drużynach spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku i taki właśnie mogliśmy oglądać. Gospodarze rozpoczęli mecz od wygranego seta, ale w pozostałych mimo swoich okazji sulęcinianie musieli uznać wyższość rywali. Chrobry zwyciężył spotkanie 3:1 i trzy punkty wróciły do Głogowa. Takim samym rezultatem zakończył się mecz Chemeko-System Gwardii Wrocław, która na wyjeździe zmierzyła się z KPS-em Siedlce. Gwardziści po bardzo dobrym występie przerwali dobrą passę siedlczan. Gospodarze niemal każdą odsłonę rozpoczynali od prowadzenia, ale na przestrzeni meczu to goście lepiej wykorzystywali swoje szanse, dopisując na swoje konto kolejne zwycięstwo.

MKST Astra Nowy Sól postraszyła ekipę BKS-u Visła Proline Bydgoszcz. Siatkarze beniaminka w każdym z setów pokazali walkę, ale tylko trzeci zdołali zakończyć na swoją korzyść. Bydgoszczanie na więcej rywalom nie pozwolili, notując siódme zwycięstwo w sezonie. Wisienką na torcie w minionej kolejce okazało się starcie Lechii Tomaszów Mazowiecki z Mickiewiczem Kluczbork. Plasujący się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli zawodnicy z Kluczborka byli faworytami tego pojedynku, jednak to gospodarze lepiej rozpoczęli mecz. Przyjezdni szybko włączyli się do gry i kibice mogli cieszyć oko ciekawymi wymianami. Nie brakowało walki, nie brakowało emocji i wszystko rozstrzygnęło się w decydującej piątej partii. Tam również mogliśmy oglądać zaciętą walkę do ostatniej piłki, którą w efektowny sposób zakończył Kajetan Kulig, dając zwycięstwo drużynie Lechii. Tym samym zespół z Tomaszowa Mazowieckiego przerwali zwycięską serię Mickiewicza, który pozostawał niepokonany od 2. kolejki.

Wyniki spotkań 8. kolejki TAURON 1. Ligi:

MKS Będzin - AZS AGH Kraków 3:0 (25:12, 25:22, 25:22)
Olimpia Sulęcin - SPS Chrobry Głogów 1:3 (25:20, 23:25, 22:25, 19:25)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - MKST Astra Nowa Sól 3:1 (25:22, 25:23, 25:27, 25:20)
MKS Avia Świdnik - Legia Warszawa 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
PSG KPS Siedlce - Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (25:27, 29:27, 22:25, 20:25)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:22, 21:25, 25:20, 22:25, 15:12)
SMS PZPS Spała - Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (17:25, 16:25, 19:25)
BAS Białystok - KRISPOL Września 3:0 (25:21, 25:20, 25:19)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.