Premier League: dublet Salaha daje Liverpoolowi pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 06.11.2022, 19:21

Na zakończenie przedostatniej kolejki przed mistrzostwami świata w Katarze Tottenham Hotspur podjął na własnym obiekcie Liverpool FC. Był to wyraźnie mecz dwóch różnych połów. W pierwszej lepiej grającym zespołem był Liverpool, w drugiej Tottenham. Ostatecznie jednak to podopieczni Jurgena Kloppa zgarnęli komplet punktów.

Bardzo szybko rozpoczęło się niedzielne spotkanie. Bezbramkowy remis zakończył już w 11. minucie Mohamed Salah. Bramka ta była efektem bardzo efektownej, szybkiej akcji z kontrataku, rozpoczętej przez Andrew Robertsona na lewym skrzydle. Po utracie bramki do głosu doszli gospodarze, jednak ich akcje bardzo rzadko przeradzały się w okazje na doprowadzenie do wyrównania. Jak mawia klasyk niewykorzystane sytuacje się mszczą, w związku z czym w 40. minucie gola na 2:0 zdobył egipski skrzydłowy Liverpoolu. Fatalny błąd w przyjęciu popełnił Eric Dier, któremu piłka odskoczyła i trafiła prosto pod nogę Salaha.

Druga połowa rozpoczęła się od wyraźnej zmiany w dominacji między zespołami. W 49. minucie Londyńczycy mieli okazję do zdobycia gola kontaktowego, jednak Perisić po raz drugi w tym meczu trafił w aluminium bramki Liverpoolu. Na bramkę lokalni kibice czekali aż do 70. minuty, kiedy to Harry Kane strzelił gola po asyście świeżo wprowadzonego Dejana Kulusevskiego. Druga połowa wyraźnie upływała pod znakiem jednoznacznej dominacji Tottenhamu. Liverpool z każdą minutą cofał się coraz głębiej, a zmiany dokonywane przez Jurgena Kloppa sugerowały, że nikt nie wierzy w możliwość podwyższenia prowadzenia. Ostatecznie jednak ta taktyka niemieckiego szkoleniowca zagwarantowała The Reds pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Tottenham Hotspur - Liverpool FC 1:2 (0:2)

Bramki: 70' Kane - 11', 40' Salah

Tottenham: Lloris - Emerson (68' Doherty), Dier, Lenglet, Davies, Sessegnon (68' Kulusevski) - Bentancur, Bissouma (89' Moura), Hojberg - Kane, Perisić

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson - Fabinho - Elliot (74' Henderson), Thiago - Firmino (74' Jones) - Salah (92' Oxlade-Chamberlain), Nunez (87' Gomez)