TAURON Liga: pewna wygrana Developresu w Bydgoszczy
Piotr Sumara/TAURON Liga

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 06.11.2022, 21:50

Developres BELLA DOLINA Rzeszów odnotował kolejne zwycięstwo bez straty seta w tym sezonie. Rzeszowianki w ramach meczu 2. kolejki TAURON Ligi 3:0 pokonały zespół OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Świetne spotkanie rozegrała Gabriela Orvosova i została wybrana najlepszą zawodniczką tego meczu.

Drużyna Pałacu Bydgoszcz miała z Developresem rachunki do wyrównania. Obie ekipy w ubiegłym tygodniu zmierzyły się ze sobą w ramach 1/8 Pucharu Polski. Z tej walki zwycięsko wyszły rzeszowianki, lecz nie był to łatwy i przyjemny pojedynek. Dlatego i tym razem spodziewaliśmy się zaciętej rywalizacji.

Bydgoszczanki lepszego początku spotkania nie mogły sobie wymarzyć. W szeregach gospodyń w polu serwisowym ręki nie zwalniała Pola Nowakowska, a w kontrach nie do zatrzymania była Monika Gałkowska. Tym samym Pałac szybko wypracował sobie solidną przewagę - 6:1. Rzeszowianki przerwały świetną serię rywalek, ale przez większość seta to gospodynie dyktowały warunki gry. Oprócz bardzo dobrej dyspozycji ataku bydgoszczanki świetnie pracowały również w obronie i bloku. Developres mimo sporych strat cały czas uparcie gonił rywalki, stopniowo odrabiając straty. Tym samym, gdy Weronika Szlagowska zaczęła robić różnicę zagrywką, a Jelena Blagojević pewnie kończyła swoje ataki, przyjezdne zbliżyły się do Pałacu na jedno „oczko” - 15:14. Po szczelnym blok Jurczyk rzeszowianki wreszcie wyrównały wynik, ale gospodynie po raz kolejny próbowały odskoczyć rywalkom. Tym razem jednak Developres szybko odpowiedział. W końcówce po stronie gości brylowała Gabriela Orvosova i po jej świetnych zagrywkach wicemistrzynie Polski obróciły wynik na swoją korzyść - 21:24. Rzeszowianki znakomicie prezentowały się również w bloku, a seta udanym atakiem zakończyła Szlagowska.

Podopieczne Stephane’a Antigi poszły za ciosem i kolejną partię rozpoczęły od kilkupunktowego prowadzenia - 5:9. Rzeszowianki bardzo dobrze radziły sobie w ofensywie. Na prawym skrzydle brylowała Orvosova, a po drugiej stronie cenne punkty dokładała Kalandadze. Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz dwoiły i troiły się w obronie, ale mimo świetnych zagrań nie były w stanie zakończyć długich akcji na swoją korzyść. Gdy Developres do swojej gry dołożył mocną zagrywkę, którą popisała się Szlagowska, ich prowadzenie wzrosło do pięciu punktów - 12:17. W końcówce niemoc gospodyń w ataku była jeszcze bardziej wyraźna. Bydgoszczanki popełniały błędy albo z łatwością były zatrzymywane przez szczelny rzeszowski blok. Tym samym to ekipa z Podkarpacia zapisała na swoim koncie kolejnego seta po nieudanym serwisie Lewandowskiej.

Trzecia odsłona prezentowała najrówniejszą grę obu drużyn. Na początku odskoczyć wynikiem próbowały rzeszowianki, ale spora ilość błędów własnych znacząco im to utrudniała. Tym samym długo mogliśmy oglądać grę punkt za punkt. W dalszym ciągu nie brakowało długich i interesujących wymian, ale coraz częściej oba zespoły punktowy również z pierwszych akcji. Po stronie gospodyń w ataku brylowały Żurowska i Lewandowska, a w szeregach Developresu odpowiadała świetnie dysponowana dziś Orvosova. Punktem zwrotnym w tym secie okazały się zagrywki czeskiej atakującej. Przy jej uderzeniach podopieczne Stephane’a Antigi odnotowały świetną serię i prowadziły już 21:18. Bydgoszczanki jednak nie złożyły broni. W decydujących momentach nie zawodziła Gałkowska, a po ataku Nowakowskiej na tablicy wyników był remis - 24:24. Emocji nie brakowało do samego końca. Obie ekipy miały w górze piłki setowe, ale ostatecznie zwycięsko z tej bitwy wyszły siatkarki z Developresu, które zakończyły cały mecz atakiem Szlagowskiej.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0:3 (23:25, 19:25, 27:29)
Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Nowakowska, Lewandowska, Gałkowska, Żurowska, Różyńska, Witkowska (L) oraz Szucs, Milun
Developres Rzeszów: Wenerska, Blagojević, Jurczyk, Orvosova, Szlagowska, Centka, Szczygłowska (L) oraz Kalandadze, Obiała
MVP: Gabriela Orvosova

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.