Ligue 1: triumf Marsylii w starciu z Lyonem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 06.11.2022, 23:47

Olympique Marsylia pokonał 1:0 Olympique Lyon w hitowym starciu 14. kolejki Ligue 1. Zwycięską bramkę w 43. minucie zdobył Samuel Gigot.

W pierwszej połowie lepszą drużyną byli gospodarze. Największe zagrożenie marsylczycy tworzyli po dośrodkowaniach w pole karne. W 13. minucie po jednym z nich nastąpiła kontrowersja. W polu karnym upadł Alexis Sanchez, ale gwizdek sędziego milczał. Kilka razy zawodnikom Ivana Tudora niewiele brakowało, by skutecznie wykończyć centry. Ostatecznie udało się to w 43. minucie. Z narożnika boiska wrzucał Jordan Veretout, a głową trafił Samuel Gigot.

W drugich czterdziestu pięciu minutach gracze Lyonu zaoferowali nieco więcej. Ich akcje ofensywne kończyły się jednak niecelnymi strzałami lub dobrze interweniował Pau Lopez. Marsylia w drugiej połowie spuściła z tonu i oddała tylko dwa uderzenia. Mimo to, jedna bramka wystarczyła im do zdobycia trzech punktów i przerwanie złej serii.

Olympique Marsylia - Olympique Lyon: 1:0 (1:0)

Bramka: 43' Gigot

Marsylia: Lopez - Mbemba, Balerdi, Gigot (61' Kolasinac) - Clauss, Rongier, Veretout (84' Payet), Tavares (90' Toure), Under (61' Guendozi), Harit - Sanchez (90' Gerson)

Lyon: Lopes - Gusto, Boateng (69' Diomande), Lukeba, Tagliafico - Cacqueret (76' Tete), Mendes, Lepenant (76' Cherki), Aouar (46' Reine-Adelaide) - Dembele (46' Ekambi), Lacazette

Żółta kartka: 90' Tete

Sędzia: Francois Letexier