WTA Finals: Garcia ograła Sakkari i zagra w finale w Fort Worth
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 07.11.2022, 01:00

Przełomowy sezon Caroline Garcii (6. WTA) jeszcze się nie zakończył! Francuzka w półfinale WTA Finals rozgrywanym w Fort Worth ograła niepokonaną jak dotąd Marię Sakkari (5. WTA) 6:3, 6:2 i zapewniła sobie udział w meczu o mistrzostwo.

Amerykańska impreza kończąca sezon kobiecych rozgrywek była jak dotąd pokazem siły Marii Sakkari. Greczynka wygrała wszystkie mecze w swojej grupie, nie tracąc nawet jednego seta w meczach z Jessicą Pegulą, Aryną Sabalenką czy Ons Jabeur. Z kolei Caroline Garcia po zwycięstwie nad Coco Gauff i porażce z Igą Świątek musiała wygrać decydujące starcie z Darią Kasatkiną, które zakończyło się tie-breakiem w trzecim secie, wygranym przez Francuzkę 7-5. W takiej sytuacji faworytką wydawała się Greczynka, która dodatkowo miała blisko 24h więcej odpoczynku, niż jej rywalka. Bezpośrednie starcia obu tenisistek to jednak dwie wygrane Caroline, która pokonała Marię w 2017 roku w Wuhanie oraz podczas tegorocznego turnieju w Cincinnati.

Początek meczu to dość spokojnie wygrywane gemy przez zawodniczki serwujące, a pierwszego przełamania doczekaliśmy się w czwartej odsłonie — Garcia doprowadziła do stanu 0:40, a następnie wykorzystała drugiego break-pointa, wychodząc na prowadzenie 3:1. Taki stan nie utrzymał się jednak zbyt długo, ponieważ Sakkari błyskawicznie odpowiedziała, odłamując na 2:3. Reakcja Francuzki? - natychmiastowe przełamanie bez straty punktu, które tym razem zostało potwierdzone przy własnym podaniu, dzięki czemu Caroline prowadziła już 5:2. W samej końcówce seta nie mieliśmy już większych emocji, a 29-latka wygrała 6:3.

Druga partia rozpoczęła się od całkowitej dominacji Garcii, która wygrała cztery pierwsze gemy, dwukrotnie przełamując podanie przeciwniczki. W czwartej oraz szóstej odsłonie Greczynka miała swoje okazje do nawiązania walki, ale nie potrafiła wykorzystać żadnego z break-pointów, tracąc nadzieję na odrobienie strat. Ostatecznie Caroline Garcia pokonała Marię Sakkari 6:2, kończąc całe spotkanie wynikiem 2-0. Tym samym 29-latka przebiła swój rezultat z jedynego jak dotąd występu w WTA Finals z 2017 roku, kiedy to w Singapurze przegrała z Venus Williams właśnie w półfinale 7:6(3), 2:6, 3:6.

Caroline Garcia (FRA) — Maria Sakkari (GRE) 6:3, 6:2