La Liga: sensacja na zakończenie kolejki - Vallecano lepsze od Realu!
l3o_/Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.11.2022, 23:15

Rayo Vallecano wygrało 3:2 z Realem Madryt w meczu kończącym 13. kolejkę La Liga. Porażka drużyny Carlo Ancelottiego spowodowała utratę przez nich fotelu lidera.

Pierwsze trzydzieści minut należało do gospodarzy. Gracze Rayo nie przestraszyli się utytułowanego rywala i odważnie wyszli wysokim pressingiem, często odbierając piłkę już na połowie "Królewskich". Do dobrej gry dołożyli konkret w postaci gola. W 5. minucie Fran Garcia wrzucił w pole karne, a strzał Santiego Comesany otworzył wynik meczu. Przez długi czas madrytczycy nie mogli złapać właściwego rytmu. Dopiero w 37. minucie po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, który na gola zmienił Luka Modrić. Chwilę później było już 1:2. Po rzucie rożnym głową do siatki trafił Eder Militao. Gospodarze nie zrazili się i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, kiedy to strzałem przy bliższym słupku bramkarza zaskoczył Alvaro Garcia.

W drugiej odsłonie nadal mecz imponował szybkim tempem. Goście, za sprawą prób głównie Rodrygo,  nie potrafili uderzyć celnie. Kluczowa okazała się sytuacja z 67. minuty. Po zagraniu ręką Daniego Carvajala sędzia podyktował rzut karny. Pierwszy strzał Oscara Trejo Thibaut Courtois wybronił, ale uczynił to bez kontaktu stóp z linią, dlatego też jedenastka została powtórzona. Kapitan gospodarzy drugiej szansy już nie zmarnował. Rayo Vallecano dowiozło wynik 3:2 do końca, a Real nie oddał żadnego celnego strzału w drugich czterdziestu pięciu minutach.

Rayo Vallecano - Real Madryt: 3:2 (2:2)

Bramki: 5' Comesana, 44' A.Garcia, 67'(k.) Trejo - 37'(k.) Modrić, 41' Militao

Rayo: Dimitrevski - Balliu, Lejeune, Catena, F.Garcia - Valentin, Comesana (79' Ciss), Palazon (88' Chavarria), Trejo (70' Lopez), A.Garcia - Camello (88' Falcao)

Real: Courtois - Carvajal (85' Lucas), Militao, Alaba, Mendy (85' Nacho) - Tchouameni (70' Camavinga), Modrić (80' Diaz), Valverde - Asensio, Rodrygo, Vinicius

Żółte kartki: 2' Catena, 48' Trejo, 87' Balliu - 11' Vinicius, 61' Modrić, 65' Carvajal, 70' Rodrygo, 90+9' Lucas

Sędzia: Juan Menuera