YOG 2018 - tenis: Świątek w finale debla!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 10.10.2018, 21:15

Iga Świątek już na pewno przywiezie do Polski co najmniej srebrny medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires! Polka w parze ze Słowenką Kają Juvan awansowały do finału debla, dzięki pokonaniu argentyńsko-kolumbijskiego duetu Maria Carle/Maria Osorio!

Od początku meczu widać było, że to Świątek i Juvan są faworytkami tego spotkania. Prowadziły one w pierwszej partii już 5-0! W końcówce seta ich przewaga nieco zmalała, gdyż zapewne tak wysokie prowadzenie zaburzyło koncentrację. W porę jednak wróciły do najwyższego poziomu swojej gry i zakończyły tę odsłonę spotkania wynikiem 6-2.

Drugi set zaczął się od prowadzenia 2-0 dla Carle i Osorio, ale Świątek i Juvan szybko opanowały sytuację. Natychmiastowo wyszły na prowadzenie i nie oddały rywalkom już choćby gema! Iga Świątek na pewno ma już medal! Pytanie tylko, czy srebrny, czy złoty?

Iga Świątek/Kaja Juvan (POL/SLO) – Maria Carle/Maria Osorio (ARG/COL) 6-2 6-2