Polacy w Anglii #6

• Data publikacji: 10.10.2018, 21:30

Podsumowanie występów polskich zawodników (do rocznika 2000) za okres od 28.09 do 08.10 na boiskach czterech najwyższych lig w Anglii.

Jan Bednarek (obrońca, Southampton FC, Premier League) – Jan zaliczył 120 minut w wygranym, po karnych, spotkaniu z Evertonem w ramach Pucharu Carabao. Ponadto, po raz pierwszy w tym sezonie ligowym, wyszedł na boisko w podstawowym składzie i rozegrał 45 minut w przegranym meczu przeciwko Chelsea (0:3).

Bartosz Białkowski (bramkarz, Ipswich Town FC, Championship) – Bartosz nadal przesiaduje na ławce rezerwowych. Aczkolwiek jego konkurent do miejsca w składzie – Gerken – jest ostatnio pod ostrzałem krytyki. W związku z tym niedługo znów  może dojść do roszad w bramce Ipswich.

Krystian Bielik (obrońca, Chaltron Athletic, Leauge One) –  ze względu na kontuzję, nadal poza składem.

Artur Boruc (bramkarz,AFC Bournemouth, Premier League) – całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Marcin Bułka (bramkarz,Chelsea FC, Premier League) – występy w drużynie do lat 23.

Marcin Brzozowski (bramkarz, Queens Park Rangers FC, Championship) – poza składem drużyny.

Kamil Grabara (bramkarz,Liverpool FC, Premier League) – występy w drużynie do lat 23.

Kamil Grosicki (pomocnik, Hull City FC, Championship) – Kamil powoli wraca do łask trenera Adkinsa. Zagrał w 3 spotkaniach. W zremisowanym spotkaniu z Middlesbrough (1:1) zagrał 76 minut, w przegranym pojedynku z Leeds (0:1) zagrał 65 minut, a w kolejnej przegranej rywalizacji, tym razem z Sheffield United (0:1), wszedł na murawę dopiero w 80. minucie.

Mateusz Hewelt (bramkarz,Everton FC, Premier League) – poza składem drużyny.

Mateusz Klich (pomocnik, Leeds United FC, Championship) – sezon trwa, a Mateusz nadal stanowi o sile Leeds. Polski pomocnik zagrał komplet minut w meczach z Sheffield Wednesday (1:1), a także Hull (1:0). W pierwszym z tych meczy Klich zdobył przepiękną bramkę z dystansu, natomiast w pojedynku przeciw Hull zaliczył asystę. Ponadto, Polak zagrał również 65 minut w zremisowanym spotkaniu przeciw Brentford (1:1)

Tomasz Kuszczak (bramkarz,Birmingham City FC, Championship) – poza składem drużyny

Łukasz Fabiański (bramkarz,West Ham United FC, Premier League) – pełny występ w ligowych pojedynkach przeciwko Manchesterowi United (3:1) i Brighton (0:1). W obydwu spotkaniach zaprezentował się z solidnej strony, kilkukrotnie dobrze interweniując i chroniąc swój zespół przed stratą większej ilości bramek.

Paweł Olkowski (obrońca, Bolton Wanderers FC, Championship) – mimo gorszej formy Boltonu, Paweł prezentuje się bardzo przyzwoicie. Regularnie rozgrywa mecze w pełnym wymiarze czasowym. W ostatnim czasie były to następujące spotkania: porażki ze Stoke (0:2) i Blackburn (0:1), a także zwycięstwo z Derby (1:0).

Dawid Szczepaniak (bramkarz, Morecambe FC, League Two) – poza składem pierwszej drużyny.

Paweł Wszołek (pomocnik, Queens Park Rangers FC, Championship) – w trzech kolejnych spotkaniach ligowych wchodził na boisko jako rezerwowy. W przegranym meczu ze Swansea (0:3) wszedł w 87. minucie, w wygranym pojedynku przeciw Reading (1:0) w 82. minucie, a w zremisowanym meczu przeciw Derby (1:1) wybiegł na murawę już w 30. minucie gry. W żadnym z tych spotkań Wszołek nie zaliczył ani asysty, ani bramki.