EBL: zwycięstwo GTK Gliwice

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 08.11.2022, 20:00

GTK Gliwice pokonało Sokoła Łańcut w meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi. Gliwiczanie przerwali tym samym serię trzech porażek z rzędu.

W jedynym wtorkowym spotkaniu Energa Basket Ligi Sokół Łańcut podejmował GTK Gliwice. Gospodarze po fatalnym początku sezonu i sześciu porażkach z rzędu w końcu poznali smak zwycięstwa w meczu ze Startem Lublin. W przeciwnej sytuacji byli przyjezdni. Gliwiczanie dobrze rozpoczęli sezon wygrywając dwa z pierwszych trzech spotkań. Po dobrym starcie GTK zanotował jednak złą serię trzech porażek z rzędu i drużyna z Gliwic liczyła na przerwanie słabej passy.

Goście ogromny krok w kierunku zwycięstwa postawili już w pierwszej kwarcie. GTK rozpoczęło od zdobycia 13 punktów i pozwolili przy tym rywalom na jedynie 2 "oczka". Po pierwszych minutach goście prowadzili więc różnicą 11 punktów i dokładnie taką różnicą wygrali całą pierwszą kwartę. Po krótkiej przerwie obraz gry był już zdecydowanie inny. Gospodarze po słabym początku znaleźli odpowiedni rytm i zaczęli sprawiać rywalom poważne problemy. Początek drugiej kwarty nie był jednak wcale udany dla Sokoła. Po pierwszych akcjach różnica wynosiła już 15 punktów. Od tego momentu miejscowi grali jednak dobrze i konsekwentnie niwelowali straty. Na koniec pierwszej połowy różnica między obiema ekipami wynosiła tylko 7 punktów. Goście prowadzili 38:31. Trzeba przyznać, że żaden z zespołów specjalnie nie błyszczał i widowisko nie stało na szczególnie wysokim poziomie.

Nie zmieniło się to również w drugiej połowie spotkania. Coraz lepiej wyglądała natomiast sytuacja gospodarzy, choć ponownie początek na to nie wskazywał. Pierwsze minuty trzeciej kwarty znów należały do gliwiczan, którzy odskoczyli rywalom na 16 punktów. Wtedy jednak znów gospodarze zebrali się do walki i po raz kolejny dzielnie odrabiali straty. Miejscowi trzecią część gry zakończyli serią 10:0 i przed ostatnią partią przegrywali już tylko trzema "oczkami". W czwartej kwarcie po wyrównanym początku goście zdołali jednak zapanować nad boiskowymi wydarzeniami i wygrali ostatecznie 73:68.

Było to trzecie w tym sezonie zwycięstwo GTK, które przerwało złą serię trzech porażek. Gospodarze natomiast po ostatnim zwycięstwie przegrali już po raz siódmy w tym sezonie. Gracze Sokoła przesunęli się na 13. miejsce w tabeli, ale mają więcej rozegranych spotkań niż będący za nimi rywale.

Sokół Łańcut - GTK Gliwice 68:73 (10:21, 21:17, 20:16, 17:19)

Sokół: Spencer 25, Sanders 17, Thornton 8, Struski 6, Wrona 5, Nowakowski 4, McConico 3

GTK: Murphy 23, Ferguson 16, Rowland 14, Szlachetka 12, Put 6, Skific 2