Serie A: Napoli kontynuuje świetną passę i wygrywa z Empoli

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.11.2022, 20:37

SSC Napoli pokonało 2:0 Empoli w meczu 14. kolejki Serie A. W 64. minucie na placu gry pojawił się Piotr Zieliński i w 88. wpisał się na listę strzelców.

Luciano Spaletti po raz kolejny w tym sezonie dokonał kilku rotacji w składzie. Na ławce rezerwowych usiadł między innymi Piotr Zieliński, a z powodu kontuzji nadal pauzował Chwicza Kwaracchelia. W pierwszej połowie Napoli było ospałe, wolno rozgrywało swoje ataki. W efekcie gospodarze oddali tylko jeden strzał celny. Goście szukali okazji po kontrach, ale nie oddali żadnego uderzenia.

W drugich czterdziestu pięciu minutach mecz stał się znacznie ciekawszy. Gracze z Neapolu tworzyli coraz więcej sytuacji bramkowych, a dopięli swego w 69. minucie. Victor Osimhen został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Hirving Lozano. Empoli jeszcze bardziej skomplikowało sobie szanse na korzystny rezuktat pięć minut później. Sebastiano Luperto otrzymał drugą żółtą kartkę, osłabiając zespół. Wynik ustalił w 88. minucie Piotr Zieliński strzałemz pierwszej piłki. Dla Polaka było to drugie trafienie w lidze. Napoli przedłużyło serię kolejnych zwycięstw w meczach Serie A do dziesięciu spotkań.

SSC Napoli - Empoli: 2:0 (0:0)

Bramki: 69'(k.) Lozano, 88' Zieliński

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Ostigard, Kim, Rui - Anguissa, Ndombele (64' Zieliński), Lobotka (90' Demme) - Politano (64' Lozano), Osimhen (90' Simeone), Raspadori (64' Elmas)

Empoli: Vicario - Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi - Haas (59' Akpa Akpro), Marin (85' Ekong), Bandinelli (73' Grassi), Baldanzi (73' Henderson), Bajrami - Satriano (59' Lammers)

Żółte kartki: 57' Ostigard - 15' Bandinelli, 22' Satriano, 39', 74' Luperto, 61' Parisi, 90' Henderson

Czerwona kartka: 74' Luperto

Sędzia: Luca Pairetto