Koszykówka - Liga Mistrzów: udany debiut Anwilu Włocławek

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 10.10.2018, 19:51

Anwil Włocławek w świetnym stylu pokonał BK Ventspils w swoim debiucie w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski rozgromili przeciwników 99:78.

Anwil Włocławek meczem na Łotwie powrócił na mapę europejskiego basketu po kilku latach przerwy. W pierwszym spotkaniu po tak długiej absencji podopieczni Igora Milicica musieli zmierzyć się z BK Ventspils, który jest etatowym uczestnikiem pucharów na Starym Kontynencie.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Anwilu, który już w pierwszej kwarcie wypracował kilkunastopunktową przewagę. W drugiej odsłonie zawodnicy z Włocławka kontynuowali świetną grę w ataku. Brylował w szczególności Michał Michalak. Grający na pozycji rzucającego obrońcy zawodnik w pierwszej połowie rzucił 13 punktów. Duży udział w wypracowaniu przewagi mieli także Jarosław Zyskowski i Valeri Likhodei. Po dwudziestu minutach było 57:33 dla mistrzów Polski.

Po zmianie stron Łotysze rzucili się do odrabiania strat. Dzięki doskonale ułożonej taktyce Anwilu potrafili oni jedynie w pewnym momencie zbliżyć się na 16 oczek. Na więcej nie było ich stać.  Zawodnicy Igora Milicica świetnie zadebiutowali w Lidze Mistrzów i wygrali na trudnym terenie 99:78. Bohaterem meczu został Michalak, który zdobył dzisiejszego wieczoru łącznie 22 punkty.

Anwil mimo, że był stawiany w roli outsidera zagrał dzisiaj doskonale. W kolejnej kolejce Ligi Mistrzów zmierzy się z rosyjskim BK Niżny Nowgorod.

BK Ventspils - Anwil Włocławek 78:99 (14:31, 19:26, 21:18, 24:24)

BK Ventspils: Arledge 21, Lomazs 16, Beane 11, Johnson 8, Freimanis 8, Gulbis 5, Jakovics 5, Jurevicus 2, Grinbergs 2, Kilps 0.

Anwil Włocławek: Michalak 22, Zyskowski 17, Likhodei 15, Sobin 12, Simon 11, Szewczyk 8, Mihailovic 8, Łączyński 3, Wadowski 3, Parzeński 0.