Euroliga Kobiet: pierwsza porażka BC Polkowice
Dawid Lis

• Data publikacji: 09.11.2022, 20:55

BC Polkowice nie jest już niepokonane w rozgrywkach Euroligi Kobiet. W trzeciej kolejce mistrzynie Polski przegrały u siebie z Virtusem Segafredo Bolonia.

Zespół z Polkowic był liderem grupy A i faworytem spotkania z Virtusem Segafredo Bolonia. Mistrzynie Polski niespodziewanie rozpoczęły sezon od wygranych z Fenerbahce i Olympiakosem. Włoska drużyna zaliczyła dwie porażki i liczyły na przełamanie. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 19:17 dla gospodyń. Szala na korzyść ekipy z Italii zaczęła się przechylać w połowie drugiej części. Od wyniku 36:35 Virtus rzucił osiem kolejnych punktów. Pozwoliło to na prowadzenie do przerwy dwucyfrową różnicą - 52:42.

Po zmianie stron koszykarki z Bolonii mogły spokojnie kontrolować sytuację na parkiecie. W trzeciej kwarcie ich przewaga wzrosła do ponad 20 punktów i ich zwycięstwo praktycznie nie było zagrożone. Ostatecznie Virtus triumfował 88:69, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Niestety, zakończyła się wspaniała seria BC Polkowice, które pomimo porażki nadal jest w czołówce tabeli. Double-double (14 punktów i 13 zbiórek) dla polskiej drużyny zanotowała Stephanie Mavunga. Dla gości aż 24 punkty zdobyła Iwana Dojkić.

BC Polkowice - Virtus Segafredo Bolonia 69:88 (19:17, 23:35, 12:20, 15:16)