Siatkówka - Puchar Polski: znamy kolejne ćwierćfinalistki
Biuro Prasowe Volley Wrocław

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 09.11.2022, 22:55

Poznaliśmy kolejne ćwierćfinalistki Pucharu Polski siatkarek. W 1/4 rozgrywek zameldowały się dwa łódzkie zespoły - ŁKS Commercecon oraz Grot Budowlani. Siatkarki Budowlanych jednak nie miały łatwej drogi, a o zwycięstwie z UNI Opole zadecydował dopiero tie-break. Z gry o trofeum wypadły z kolei zeszłoroczne finalistki - IŁ Capital Legionovia Legionowo, które w meczu 1/8 uległy drużynie #VolleyWrocław.

Tydzień z Pucharem Polski rozpoczęło spotkanie Grot Budowlanych Łódź oraz UNI Opole. Oba zespoły zaserwowały kibicom pełen wachlarz emocji, a o awansie do ćwierćfinału zadecydował tie-break. W tym meczu mogliśmy oglądać niemal wszystko - od ofiarnych obron i szczelnych bloków aż po efektowne ataki. Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie. Łodzianki w połowie pierwszej odsłony wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymały już do samego końca. Kolejne dwa sety należały jednak do drużyny z Opola. W szeregach przyjezdnych w ataku brylowały Vivian Pellegrino oraz Anastasija Kraiduba. Bardzo dobrze działał też blok i to UNI objęło prowadzenie w całym meczu. Budowlane potrafiły powrócić do gry i odpowiedzieć rywalkom. Łodzianki już od początku czwartego seta dyktowały warunki gry ani na moment nie dając dojść do głosu przyjezdnym. Po stronie gospodyń brylowała Monika Fedusio, która nie zawodziła zarówno w przyjęciu, jak i ataku. Tym samym walka o miejsce w ćwierćfinale Pucharu Polski rozstrzygnęła się w tie-breaku. Decydującą partię lepiej rozpoczęły opolanki, ale Budowlane potrafiły obrócić wynik na swoją korzyść i to one cieszyły się ze zwycięstwa po uderzeniu Melis Durul.

Grot Budowlani Łódź - UNI Opole 3:2 (25:20, 21:25, 17:25, 25:20, 15:10)

Niespodzianki nie było w spotkaniu ŁKS-u Commercecon Łódź i Roleski Grupa Azoty Tarnów. Siatkarki beniaminka walczyły, ile mogły, ale łodzianki bardzo szybko ustawiały mecz pod siebie, pewnie kończąc go w trzech setach. Siatkarki ŁKS-u przeważały w każdym elemencie gry. Bardzo dobrze działała zagrywka, która utrudniała przyjęcie przyjezdnym z Tarnowa. Podopieczne Alessandro Chiappiniego ręki nie zwalniały również w ataku. Fantastyczne zawody rozegrała Zuzanna Górecka. Łódzka przyjmująca pewnie kończyła swoje uderzenia, notując ponad 70% skuteczności w ataku. Do tego 22-latka poziom trzymała również w przyjęciu. ŁKS świetnie czytał też grę rywalek, dodając punkty efektownymi blokami. Beniaminek na taką dyspozycję Łódzkich Wiewiór nie był w stanie odpowiedzieć i musiał uznać wyższość wyraźnie lepiej grających siatkarek z Łodzi.

ŁKS Commercecon Łódź - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)

IŁ Capital Legionovia Legionowo nie powtórzy sukcesu sprzed roku, kiedy to zameldowała się finale rozgrywek Pucharu Polski. W meczu 1/8 mocno zmieniona i odmłodzona drużyna z Legionowa przegrała z ekipą #VolleyWrocław 1:3. Gospodynie świetnie rozpoczęły spotkanie, dość pewnie wygrywając premierową odsłonę po ataku Aleksandry Dudek - 25:20. Kolejne partie przebiegały już jednak pod dyktando rywalek. Świetna gra #VolleyWrocław rozpoczynała się od zagrywki. Legionowianki miały spore problemy w przyjęciu, co automatycznie przełożyło się na jakość ataku. Bezbłędne nie były również przyjezdne, ale to one potrafiły na swoją korzyść rozstrzygać długie wymiany. W ekipie Volley najwięcej punktów do dorobku drużyny dokładały Mellisa Evans i Regiane Bidias. Legionovia mimo woli walki, którą pokazywała w swoich akcjach, nie potrafiła znaleźć sposobu na tak grające rywalki, ostatecznie przegrywając cały mecz po ataku Anny Bączyńskiej. Wrocławianki w ćwierćfinale zmierzą się z drużyną ŁKS-u Commercecon Łódź.

IŁ Capital Legionovia Legionowo - #VolleyWrocław 1:3 (25:20, 16:25, 15:25, 20:25)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.