Serie A: Juventus z kolejnym zwycięstwem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.11.2022, 20:23

Juventus wygrał 1:0 z Hellasem Verona w meczu 14. kolejki Serie A. Zwycięską bramkę w 60. minucie zdobył Moise Kean. 78 minut z opaską kapitana rozegrał Paweł Dawidowicz, całe spotkanie zagrał Arkadiusz Milik, a mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.

Drużyny przystępowały do czwartkowego spotkania w zupełnie odmiennych nastrojach. Gospodarze pogrążeni byli w serii ośmiu ligowych porażek z rzędu. Goście po słabym początku notowali cztery kolejne zwycięstwa.

Pierwsza połowa starcia w Veronie nie należała do najciekawszych. Hellas zgodnie z oczekiwaniami preferował grę z kontrataku. Goście nie mogli poukładać swojej gry, co przekładało się w niemoc w kreowaniu szans bramkowych. Oba zespoły  oddały ledwie po cztery strzały.

W drugich czterdziestu pięciu minutach było ciekawiej. Swoją szansę miał Dawidowicz, ale jego strzał głową minął słupek. W 60. minucie Adrien Rabiot uruchomił prostopadłym podaniem Moise Keana, a ten pokonał Lorenzo Montipo. W 85. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu Leonardo Bonucci. Po analizie VAR zmienił decyzję. W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Alex Sandro, który dziesięć minut wcześniej pojawił się na boisku. Ostatecznie rezultat meczu się nie zmienił.

Hellas Verona - Juventus: 1:0 (0:0)

Bramka: 60' Kean

Hellas: Montipo - Hien, Dawidowicz (78' Gunter), Cecchierini - Terracciano, Sulemana (65' Veloso), Hongla, Doig (65' Lazović), Lasagna, Kallon (72' Verdi) - Djurić (78' Henry)

Juventus: Perrin - Bremer, Bonucci, Danilo - Cuadrado (79' Sandro), Rabiot, Fagioli (64' Miretti), Locatelli (64' Paredes), Kostić - Kean (69' Di Maria), Milik

Żółte kartki: 55' Dawidowicz, 57' Djurić, 77' Veloso - 6' Bonucci, 81' Sandro

Czerwona kartka: 90+2' Sandro

Sędzia: Marco Di Bello