Billie Jean King Cup: Polki odpadają z turnieju

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.11.2022, 22:45

Polki odniosły drugą porażkę w turnieju Billie Jean King Cup. Tym razem nasze zawodniczki przegrały 2:1 z Czeszkami.

Jako pierwsze na korcie pojawiły się Magdalena Fręch i Karolina Muchova. Niestety dominacja 26-latki była duża. W pierwszym secie Czeszka przełamała dwukrotnie i tylko raz musiała bronić się przed stratą serwisu, co zresztą uczyniła skutecznie. W drugiej odsłonie Fręch powalczyła nieco dłużej, ale wynik był taki sam - 2:6.

Trudne zadanie czekało Magdę Linette. Poznanianka, by utrzymać biało-czerwone w rywalizacji, musiała pokonać byłą liderkę rankingu - Karolinę Pliskovą. Polka wytrzymała ciężar spotkania. W pierwszym secie zadecydowało jedno przełamanie. Jego autorką była Linette w dziesiątym gemie. Drugą partię lepiej zaczęła Czeszka, bo od przełamania. Później jednak gemy zdobywała już tylko poznanianka. Przed meczem deblowym stan rywalizacji był remisowy.

W decydującym pojedynku Katarzyna Kawa i Magda Linette zmierzyły się z Kateriną Siniakovą i Marketą Vondrousovą. Niestety rywalki Polek były w tym starciu zdecydowaniu lepsze. W pierwszym secie przełamały trzy razy, przy tylko jednej odpowiedzi naszych tenisistek. W drugiej odsłonie także różnicą dwóch przełamań wygrały Czeszki. Niestety druga porażka oznaczała odpadnięcie biało-czerwonych z turnieju.

Czechy - Polska: 2:1

Karolina Muchova - Magdalena Fręch: 6:2, 6:2

Magda Linette - Karolina Pliskova: 6:4, 6:1

Katerina Siniakova/Marketa Vondrousova - Katarzyna Kawa/Magda Linette: 6:2, 6:3