La Liga: Real wygrał z Cadizem
Mervat [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.11.2022, 23:45

Real Madryt pokonał 2:1 Cadiz w 14. kolejce La Liga. Tym samym "Królewscy" przerwę mundialową spędzą dwa punkty za FC Barceloną.

Przed meczem wydawało się, że Real podrażniony porażką z Rayo, będzie chciał zmazać plamę i pewnie pokonać drużynę ze strefy spadkowej, jaką był Cadiz. Swoim kibicom na pierwszego gola kazali jednak dość długo czekać. W 40. minucie gospodarze powtórzyli schemat z poprzedniego spotkania. Toni Kroos wrzucił piłkę na głowę Edera Miltao, a ten pokonał Jeremiasa Ledesmę.

Po przerwie było trochę więcej emocji. W 70. minucie Kroos popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego i podwyższył wynik meczu. Chwilę później do pustej bramki nie trafił Luka Modrić. Zmarnowana sytuacja jakby pobudziła Cadiz. W 82. minucie po fatalnym błędzie Thibaut Courtoisa piłkę w siatce umieścił Lucas Perez. W doliczonym czasie gry po idealnym podaniu Alvaro Negredo stuprocentową szansę zmarnował Alfonso Espino. Porażka oznaczała, że Cadiz przerwę mundialową spędzi w strefie spadkowej.

Real Madryt - Cadiz: 2:1 (1:0)

Bramki: 40' Militao, 70' Kroos - 82' Perez

Real: Courtois - Lucas (88' Nacho), Militao, Alaba, Mendy - Modrić (85' Camavinga), Tchouameni, Kroos - Valverde, Rodrygo (82' Ceballos), Vinicius

Cadiz: Ledesma - Carcelen, Fali, Cala (73' Mari), Espino - San Emeterio, Alcaraz (56' Ocampo), Alejo (56' Bongonda), Fernandez, Sobrino (78' Negredo) - Lozano (72' Perez)

Żółte kartki: 19' Militao, 28' Vinicius, 37' Alaba - 29' Fali, 44' Sobrino, 55' Alejo

Sędzia: Cesar Soto Grado