Euroliga: udany rewanż Realu za finał

• Data publikacji: 11.11.2022, 23:07

Za nami siódma kolejka koszykarskiej Euroligi. W jednym z ciekawszych meczów Real Madryt wygrał 94:85 z Anadolu Efez, rewanżując się za porażkę w finale poprzedniej edycji. Panathinaikos z Mateuszem Ponitką w składzie triumfował w starciu z Cazoo Baskonia.

W siódmej serii gier Euroligi nie brakowało interesujących spotkań. W jednym z nich Real Madryt podejmował Anadolu Efez, z którym jednym punktem przegrał ostatni finał rozgrywek. Tym razem lepszy okazał się zespół z Hiszpanii. Po pierwszej kwarcie prowadził już 26:19. Przewaga Królewskich wzrosła nawet do 15 punktów, ale turecki zespół miał odrabiać straty. Na początku czwartej kwarty przegrywał tylko 67:69. Real odpowiedział serią 8:0 i wrócił na dwucyfrową przewagę. Ostatecznie gospodarze pewnie wygrali 94:85, a jedną z najefektowniejszych akcji było trafienie z połowy Sergio Llulla na koniec pierwszej połowy.

Panathinaikos w sześciu pierwszych meczach triumfował tylko raz, więc bardzo potrzebuje wygranych. W piątkowy wieczór zmierzył się z Cazoo Baskonią, czyli jedną z największych niespodzianek sezonu. Goście objęli prowadzenie 12:6, ale zespół z Aten odpowiedział serię 11:0. Potem przez dłuższy czas gra była w miarę wyrównana, aż do kwarty numer trzy. Panathinaikos zwyciężył ją 29:16. Gospodarze kontynuowali dobrą grę w czwartej części i odskoczyli na kilkanaście punktów przewagi. Ostatecznie wygrali 98:83 . Mateusz Ponitka w 25 minut zdobył 15 punktów i jest to jego rekord sezonu.

Ciekawie było w Tel Awiwie, gdzie Maccabi zmierzyło się z Barceloną. Do przerwy gospodarze prowadzili 43:40. W drugiej połowie wyraźnie lepszym zespołem byli podopieczni Sarunasa Jasikewiciusa, którzy wygrali 86:79. Nicolas Laprovittola zdobył 19 punktów, trafiając sześć rzutów za trzy punkty. W tej kolejce rozegrano dwa mecze między ekipami z tego samego kraju. Virtus Segafredo Bolonia pokonał 64:59 EA7 Emporio Armani Mediolan, a Bayern Monachium wygrał 79:77 z Albą Berlin, po tym jak Jayleen Smith nie trafił rzutu na dogrywkę. Na czele tabeli z bilansem 6-1 plasuje się Fenerbahce.