Piłka ręczna - ME: wygrane Niemiec i Rumunek w Skopje

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 11.11.2022, 23:05

Zdecydowane zwycięstwo Niemek nad Holandią i zacięte spotkanie Rumunii z Hiszpanią otworzyło drugą rundę Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet dla grupy oznaczonej numerem 2.

Jako pierwsze w piątek na parkiet wyszły reprezentacje Holandii i Niemiec. Druga z reprezentacji golem na 21:23 w spotkaniu z Hiszpanią odebrała Polsce miejsce w drugiej rundzie Mistrzostw Europy szczypiornistek. Dziś w przeciwieństwie do meczu sprzed dwóch dni nasze zachodnie sąsiadki wróciły do bardzo dobrej gry i zwyciężyły 36:28. W meczu rozegranym w Skopje pierwszego gola zdobyły Holenderki, które później prowadziły nawet 8:5. Od tego momentu „przestały grać”. Straciły cztery bramki z rzędu, a do przerwy było już 17:13 dla Niemek. W drugiej połowie nasze zachodnie sąsiadki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Rywalki najbliżej były przy stanie 20:22, ale końcówki nie wytrzymały i Niemki wygrały 38:26. Najskuteczniejszą niemiecką szczypiornistką w tym meczu była zdobywczyni 8 bramek Alina Grijseels. Dla rywalek tyle samo trafień zaliczyła Antje Malestein, ale nie dołożyły się do tego inne zawodniczki i Holenderki raczej nie odegrają poważnej roli w turnieju.

Holandia – Niemcy 28:36 (13:17)

Reprezentantki Polski na tym turnieju wygrały tylko jeden mecz – z reprezentacją Hiszpanii, jednak to rywalki awansowały do drugiej fazy i w niej rozegrały dziś pierwsze spotkanie przeciwko reprezentacji Rumunii. Przedmeczowe spekulacje wskazywały, że będzie to bardzo zacięty mecz i tak też się stało. Początek meczu przebiegał pod dyktando Rumunii, która objęła trzybramkowe prowadzenie. Przed przerwą Hiszpanki odrobiły straty i różnica wynosiła tylko jedną bramkę. W drugiej części gry przez dłuższy czas był remis, jednak w 53. minucie to Hiszpanki przejęły inicjatywę i prowadzenie 25:23 wydawało się premiować je w końcówce meczu. Tam jednak zdecydowanie lepiej poradziły sobie Rumunki. Odrobiły straty, a później decydującego gola na 28:27 zdobyła Bianca Bazaliu. Dla Rumunek było to drugie zwycięstwo w turnieju.

Rumunia – Hiszpania 28:27 (12:11)