PKO Ekstraklasa: cenne zwycięstwo Widzewa w Kielcach

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.11.2022, 14:35

Spotkanie ostatniej tegorocznej 17. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Widzewem Łódź zakończyło się zwycięstwem gości. Po golu Milosa padł wynik 1:0.

Przed tym meczem piłkarze „Scyzoryków” znajdowali się na przedostatniej piętnastej lokacie z trzynastoma punktami na koncie. Zawodnicy „Czerwono-Biało-Czerwonych” byli zaś na piątej pozycji z dorobkiem 26. „oczek”. Faworytem tej rywalizacji dwóch beniaminków wydawali się być więc rewelacyjni tej jesieni podopieczni Janusza Niedźwiedzia, chociaż zespół ze świętokrzyskiego na pewno nie zamierzał oddać tego meczu bez walki.

Od początku spotkania to łodzianie prezentowali się na boisku lepiej i widać było, że mają więcej pomysłów na grę w tym meczu. Korona z kolei bazowała głównie na stałych fragmentach gry i dalekich wrzutkach w pole karne. Widzew w 37. minucie nawet zdołał pokonać bardzo dobrze dysponowanego w pierwszej połowie Marcela Zapytowskiego, ale po dość długiej analizie VAR trafienie Jordiego Sancheza zostało ostatecznie anulowane.

W drugich 45 minutach obraz gry wyglądał podobnie, ale Korona grała odrobinę odważniej. W 59. minucie kielczanie otrzymali rzut karny, ale uderzenie Bartosza Śpiączki świetnie wybronił Henrich Ravas. Widzew jednak się nie poddawał i walczył do końca o trzy punkty. I sztuka ta im się udała. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Paweł Zieliński dośrodkował piłkę w pole karne, do której dopadł Mato Milos. Chorwat piekielnie mocnym strzałem pod samą poprzeczkę nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję Zapytowskiemu i zapewnił Widzewowi cenne trzy "oczka".

Korona Kielce – Widzew Łódź 0:1 (0:0)

Bramki: 90+1' Milos

Korona: Zapytowski - Balić (46' Danek), Trojak, Malaczyk, Więckowski - Deaconu (72' Błanik), Takać, Deja (80' Zebić), Podgórski (85' Frączczak) - Śpiączka (72' Szykawka), Łukowski

Widzew: Ravas - Kreuzriegler, Żyro, Szota - Milos, Kun, Hanousek, Stępiński (89' Zieliński) - Pawłowski (79' Letniowski), Sanchez, Terpiłowski

Żółte kartki: 45+4' Śpiączka, 83' Podgórski - 17' Terpiłowski

Sędzia: Damian Sylwestrzak