Biegi narciarskie: przyzwoity występ Izabeli Marcisz w Muonio
Tomi Makipaa/Loru Creative

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 12.11.2022, 15:24

Drugi dzień tradycyjnych przedsezonowych zawodów w fińskim Muonio już za nami. Dziś panowie i panie rywalizowali na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym. W rywalizacji, podobnie jak wczoraj mogliśmy oglądać naszych reprezentantów.

Wśród pań triumfowała Niemka Katharina Hennig. Srebrna medalista igrzysk w Pekinie w sztafecie oraz złota w sprincie drużynowym przybiegła na metę w czasie 28.02,70. Zagrożeniem w dzisiejszym biegu dla zawodniczki naszych zachodnich sąsiadów, mogły być jedynie reprezentantki gospodarzy, które zajęły kolejne miejsca. Krista Parmakoski do zwyciężczyni straciła nieco ponad pięć sekund, a Kerttu Niskanen dziesięć. Kolejne zawodniczki miały już ponad pół minutową stratę.

W biegu wystartowały również dwie nasze zawodniczki. Izabela Marcisz zajęła świetne 12. miejsce tracąc do zwyciężczyni półtorej minuty. Zdecydowanie słabiej poszło Monice Skinder. 20 - letnia zawodniczka zajęła 48.miejsce ze stratą trzech minut i 45 sekund do Hennig. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że to nie jest ulubiona konkurencja Polki, która jest raczej sprinterką.

+3.45,3

W biegu panów byliśmy świadkami dominacji norweskich biegaczy. Zawody wygrał Simen Hegstad Kruger - medalista olimpijski i medalista mistrzostw świata. Drugie miejsce, ze stratą prawie ośmiu sekund zajął Paal Golberg, który największe sukcesy odnosi głównie w sprintach, a trzeci był Martin Nyenget, medalista MŚ juniorów, który w bieganiu seniorów nie osiągnął spektakularnych sukcesów. Niewątpliwie miejscowych kibiców rozczarował odrobinę Ivo Niskanen, który uplasował się dopiero na szóstym miejscu.

W tym biegu wystartowała cała plejada naszych zawodników. Najwyżej z nich, uplasował się Dominik Bury, który do zwycięscy stracił ponad minutę, co pozwoliło mu zmieścić się w czołowej 30 - tce. Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się dosyć daleko.